2009. március. 19. 10:38 MTI Utolsó frissítés: 2009. március. 19. 10:40 Gazdaság

Merkel segíteni akar rajtunk

A válságos helyzetbe került, elsősorban kelet-közép-európai uniós tagállamok megsegítése mellett állt ki a német kancellár.

Az Európai Unió csúcstalálkozója elé időzített,  a Bundestagban  csütörtökön elhangzott kormánynyilatkozatában  Angela Merkel hangoztatta, hogy ezek a tagországok - mint fogalmazott - "számíthatnak szolidaritásunkra". Emlékeztetett arra: már tavaly decemberben megállapodás jött létre arról, hogy elsősorban a kelet-közép-európai országok számára gyorsabb hozzáférést biztosítanak a strukturális alapokhoz.

"Segíteni fogunk azoknak a tagállamoknak, amelyek pénzügyileg válságos helyzetbe kerültek" - jelentette ki a kancellár, s az eddigi  segítségnyújtás példájaként Magyarországot és Lettországot említette.  "Ha más országok hasonló helyzetbe kerülnek, ugyanígy cselekszünk" - fűzte hozzá a kancellár.

Németország álláspontja szerint egyeztetni kell a nemzetközi pénzügyi szervezetekkel, köztük a Nemzetközi Valutaalappal és az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bankkal arról, hogy a kelet-közép-európai térségben milyen formában történjék a bankok megsegítése - jelentette ki Merkel.

"A kelet- és közép-európai országok számunkra fontos exportpiacot jelentenek, ezért nem engedhető meg, hogy a térségben a hitelnyújtás, illetve általánosságban a pénzügyi tevékenység megbénuljon" - fogalmazott a kancellár. Ez nemcsak az adott országoknak okozna súlyos károkat, hanem a többi tagállamnak is, s ebből kiindulva a kiútkeresést közös érdeknek nevezte.

Merkel hangsúlyozta ugyanakkor: mindez egyetlen országot sem mentesít saját felelőssége alól, s különösen azokat az országokat nem, amelyek tényleges segítségre szorulnak.

zöldhasú
Hirdetés
Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.