Nincs jele a recesszió enyhülésének az eurózónában
Az eurózóna feldolgozóipara mélypontra süllyedt februárban. Nincs jele a recesszió enyhülésének és a cégek továbbra is létszámleépítéseket hajtanak végre - derül ki a Markit kutatóintézet által készített felmérésből.
Az index februári romlása azt is jelzi, hogy a 16 tagú eurózónában az év kezdetekor érzékelhető stabilizálódási jelek illuzórikusnak bizonyultak, és ez megerősíti, hogy a bizalom helyreállítása további kormányzati és központi banki intézkedéseket tesz szükségessé.
A feldolgozóipari tevékenység visszaesése februárban Németországban ugyan lassult, de az export jelentősen esett és rekordszintre emelkedett a munkanélküliség. Franciaországban és Olaszország meredeken esett a feldolgozóipar kibocsátása, a nagyobb eurózóna tagországok közül egyedül Spanyolországban mutatkoztak a stabilizálódás, igaz meglehetősen erőtlen jelei.
Az adat is növeli annak az esélyét, hogy az Európai Központi Bank csütörtökön a szakértői várakozásoknak megfelelően mérsékelni fogja az irányadó kamatok szintjét.
Az alindexek közül rekordmélységbe esett az új megrendeléseké, a foglalkoztatási alindex, miközben a beszerzési árak szintén rekordmélységbe csökkentek, egyidejűleg az értékesítési árak esésével. Egyedüli bíztató jelnek tekintik a szakértők, hogy csökkent a feldolgozóipari készletállomány.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.