A forint újabb mélypontot ért el, majd kissé korrigált
Kis korrekció után 307 forint körüli szintre került vissza az euró árfolyama negyed tízre a budapesti bankközi kereskedelemben, de előtte 309,30/40 forinton is járt a kurzus; a térségbeli devizák tovább gyengülnek.
Az európai nyitást követően a forint és a zloty egyaránt meredek gyengülésbe kezdett. A zloty közel két százalékot veszített árfolyamából, míg a cseh korona erősödéssel nyitott, majd fordulatot vett és szintén gyengülni kezdett.
A térségbeli devizákat a régió iránti befektetői bizalom gyengülése terheli meg. A nyugati sajtóban több, a kelet-európai recessziós kilátásokat és befektetési kockázatokat elemző cikk jelent meg. A legnagyobb hatást a Moody's hitelminősítő intézet kelet-európai országokról kiadott elemzése gyakorolta a piaci magatartásra. A tanulmány szerint azok a kelet-európai országok jelentenek nagyobb kockázatot a nyugati bankok leányvállalatai számára, amelyek jelentős külső adósságot halmoztak fel. A Moody's a beruházási minősítési országok közül a balti országokat, Magyarországot, Horvátországot, Romániát és Bulgáriát emelte ki a legnagyobb kockázatot jelentő országok közül.
Az euró folytatja árfolyam vesztését a dollárral szemben, ami szintén árfolyam gyengítő hatással van a térségbeli devizákra. A dollárt a budapesti bankközi kereskedelemben 242,90/243,40 forinton jegyezték, szemben az előző nap délutáni 236,60/70 forinttal.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.