2009. február. 17. 08:29 MTI Utolsó frissítés: 2009. február. 17. 08:49 Gazdaság

Nagy nyomás alatt a forint, 308 felett járt az euró

Az eurót 308,70 forintnál is jegyezték reggel a bankközi kereskedelemben, a forint ezzel új negatív árfolyam rekordot állított be. Magyarországon, akárcsak Csehországban a piac ma mérlegelni fogja a hétfőn ismertetett pénzügyi csomag részleteit. Míg a magyarországi intézkedések jórészt az államháztartás szempontjait akarják érvényesíteni, addig a cseh kormány egy sor adómérsékléssel a hazai kereslet élénkítésére törekszik - írta elemzők véleményét idézve péntek reggel a DowJones hírügynökség.

Az európai nyitást követően a forint és a zloty egyaránt meredek gyengülésbe kezdett. A zloty közel két százalékot veszített árfolyamából, míg a cseh korona erősödéssel nyitott, majd fordulatot vett és szintén gyengülni kezdett.

Mint a DowJones hírügynökség megjegyzi, a közép-kelet-európai régió egészét negatív hangulat uralja, és ez továbbra is nyomás alatt tartja a valutákat. Valószínűleg a forint sem jut lélegzethez, eladási nyomás alatt áll, csakúgy, mint az euróhoz képest gyengülő zloty is. A forintra nyomást gyakorol a 2009 évi módosított államháztartási hiány prognózis is, ráadásul a "zloty szabadesésben van, és ez rontja az egész térségben a hangulatot" - idéz a DowJones egy budapesti brókert.    

A londoni bankközi piacon a forint kedd reggel, 303,75-30/eurón, 0,13 százalékkal drágább volt a kora hajnalinál, és 15,25 százalékkal gyengébb az euróval szemben, mint év végén. Ugyanakkor a forint 240,06-13/dollár volt, 1,14 százalékkal gyengébb a hétfői későinél, és 27,49 százalékkal gyengébb, mint év végén. Tavaly 7,88 százalékot vesztett a dollárral szemben. Kedd reggel az euró 1,2652 dollár volt vételi oldalon, 0,0139 dollárral gyengébb a hétfői későinél.
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Fülöp István 2025. január. 22. 15:03

Leáldozhat a Huawei csillaga Európában Trump alatt?

Donald Trump második elnöki ciklusa alatt nem látott szintekre emelkedhet az Egyesült Államok és Kína technológiai háborúja, ami kifejezetten kínosan érintheti a kínai 5G-eszközöket előszeretettel alkalmazó európai távközlési cégeket. Köztük van a 4iG is, a céget arról kérdeztük, hogyan érintheti egy esetleges váltás.