Sportuszodát és szállodát épít az Újpest
Többmedencés sportuszoda, továbbá egy százágyas, wellness-jellegű szálloda épül hamarosan Újpesten: az UTE Szálloda és Sportközpont építési munkálatai februárban, vagy legkésőbb márciusban kezdődnek meg.
A keddi sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a tervek szerint 2010 nyarán adják át rendeltetésének a komplexumot, amely az Újpesti Torna Egylet vizes sportágait hivatott alapvetően kiszolgálni, de külső vendégek számára is folyamatosan látogatható lesz.
Sági Gábor, az UTE Szálloda és Sportközpont kft. ügyvezető igazgatója elmondta, hogy sokéves előkészítés után jutottak el mostanra addig, hogy tető alá hozható a sportuszoda, illetve az egészségközpont. Az uszodával kapcsolatban elárulta, hogy két versenymedence – egy 25x50, s egy 20x33 méteres – kap helyet benne, amelyek nemzetközi viadalok megrendezésére is alkalmasak lesznek, s ezek mellett egy – az úszásoktatást is segítő – tanmedence, továbbá egy bemelegítő kismedence tartozik majd hozzá. Az ügyvezető elmondta, hogy a Duna mellett, a Duna sor és a Tímár utca sarkánál megvalósuló beruházás minden szempontból hiányt pótol, és megfogalmazása szerint „komplexitásában talán egész Közép-Európában egyedülálló” lesz.
A várható szolgáltatásokat sorolva említette a fitneszt, a masszázst és a szaunát, a torna- és kondicionáló termeket, de – a sportolók versenyzésbe való mielőbbi visszatérést is segítendő – egészségügyi-rehabilitációs részleget is terveznek. A 100 ágyas sporthotel wellness-jellegű lesz, de nem termálvízre épül, s alapvetően az egészséges életmódhoz kapcsolható szolgáltatásokat kínál majd.
Őze István, az UTE klubigazgatója azt hangsúlyozta, hogy a szálloda és sportközpont alkotta együttes nem csupán a versenysportot, hanem lényegében Újpest egész lakosságát, mintegy 120 ezer embert fog szolgálni, az iskolai úszásoktatástól kezdve a felnőttek sportolási igényeinek kielégítéséig.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.