2009. január. 13. 13:23 MTI Utolsó frissítés: 2009. január. 13. 13:20 Gazdaság

Ingadozó forintárfolyam a bankközi piacon

Jelentősen ingadozott kedden délelőtt a forint árfolyama, az euró délben 281,00/20 forint a hétfői 282,30/282,40 forint és a hajnali 283 forint után, ám a nap során többször is megugrott: szélsőértéke 11 óra előtt 285,40 forint lett, majd a másik napi szélsőértéket is érintette, 279,80 forinton.

A kereskedők szerint a továbbra is könnyen mozdítható, illikvid piacon minden hírnek, híresztelésnek fokozott lehet a hatása, így történhetett, hogy az IMF vélelmezett szigorítást előíró kezdeményezése jelentősen rontott az árfolyamon, ám mivel az eddigi jelek szerint túlzottnak bizonyult az aggodalom, megkezdődött a hasonlóan heves korrekció.

A kereskedők szerint az IMF vezérigazgatójának délutáni budapesti sajtótájékoztatója után újra meglódulhatnak az árfolyamok, a kérdés csak az, hogy milyen irányba. A dollár árfolyama jelenleg 210,70/90 forint.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Bedő Iván 2025. április. 16. 19:30

Mi történik, ha egy halálos vírus receptjét kérjük a mesterséges intelligenciától?

A ragadós száj- és körömfájás vírus mesterséges eredete politikai téma lett Magyarországon. Nem ez az első összeesküvés-elmélet a kórokozókkal kapcsolatban: a laborban piszkált vagy valamilyen baleset folytán kiszabadult vírusokról eddig is olvashattunk. A mesterséges intelligencia fejlődése nyomán pedig szintet léptek a konteógyártók is. De vajon a biofegyverek gyártásában is segíthet az MI?