Erős csökkenés Nyugat-Európában
Négy százalékot meghaladó erős gyengüléssel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdemutatók szerdán, elsősorban a banki részvények hanyatlására, és amiatt, hogy a kőolaj árának jelentős gyengülése következtében estek az energiaipari cégek részvényei.
A Latin-Amerika gazdaságának állapotával kapcsolatban felerősödött aggodalmakra jelentősen süllyedtek a térségben különösen érdekelt bankok részvényei, így a Santander árfolyama 10,5 százalékkal gyengült.
A közel négy dollárral gyengülő olajár miatt öt százalékot meghaladó mértékben hanyatlott a BP, a Total és a Shell olajipari cégek részvényára.
A Fortis bank egyik szakértője azt mondta, hogy a pénzügyi válság egyre szélesedik, ma már cégeket és országokat egyaránt érint, ezért nem csoda, ha a befektetők szabadulnak a részvényeiktől.
Magyarország, gazdasága védelme céljából, jelentősen emelte a jegybanki alapkamatot, Ukrajna az IMF-től remél pénzügyi támogatást, miközben Argentína államosítja az ország magánnyugdíj-rendszerét.
Londonban a FTSE100 indexe 4,47 százalékkal (189,21 ponttal) 4040,52 pontra csökkent, Frankfurtban a DAX30 4,46 százalékkal (213,34 ponttal) 4571,07 pontra esett.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.