Az OECD javította az amerikai, rontotta az euróövezeti előrejelzését
Az európai gazdaságok jobban lassulnak a korábban vártnál, a brit gazdaságot egyenest recesszió fenyegeti két negyedéven át negyedéves összehasonlításban, az Egyesült Államokban azonban a jövő valamivel biztatóbbnak tűnik a korábbi jóslatoknál, vélték a nemzetközi Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési szervezet (OECD) elemzői a kedden megjelent, legújabb időközi előrejelzésükben.
Az Egyesült Államok gazdasága várhatóan 1,8 százalékkal nő az idén, és nem pedig csak 1,2 százalékkal, ellenben az euróövezeti GDP csak 1,3 százalékkal bővülhet 1,7 százalék helyett, és Japáné is csak 1,2 százalékkal 1,7 százalék helyett: ekképp módosította az OECD kedden az idei előrejelzéseit a legutóbbi, júniusban megjelent jóslataihoz képest.
A német gazdaság idei növekedésére szóló jóslatát az OECD 1,5 százalékra fogta vissza 1,9 százalékról, a brit GDP-ét 1,2 százalékra 1,8 százalékról.
A kisebb OECD-tagországokra az időközi előrejelzés nem tartalmaz becsléseket. A júniusban megjelent átfogó becslésben az OECD Magyarországnak idénre 2,0 százalékos, jövőre 3,1 százalékos GDP-növekedést valószínűsített.
A júniusi OECD-elemzés szerint a szlovák növekedés jövőre 6,1 százalékra lassul az idén várt 7,3 százalékról, a cseh 4,8 százalékra gyorsul 4,5 százalékról, a lengyel 5,0 százalékra lassul 5,9 százalékról.
A tavalyi magyar GDP-növekedést az OECD 1,3 százalékon, a szlovák növekedést 10,4 százalékon, a csehet 6,5 százalékon, a lengyelt 6,6 százalékon tartja nyilván.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.