BÉT: negatív hangulat a piacon
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 169,79 pontos, 0,81 százalékos csökkenéssel, 20 755,38 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 13,1 milliárd forint volt kedden, a vezető részvények gyengültek az előző kereskedési napi záráshoz képest.
A vártnál rosszabb második negyedéves eredményt, az előzetesen számítottnál nagyobb veszteséget jelentett a svájci UBS AG bank, amelynek okaként szintén friss leírási kötelezettségeiket, valamint a visszavont ügyfél-megbízások megnövekedését említették. Az UBS közölte, leválasztja befektetési banki üzletágát, miáltal az európai hitelválság legjelentősebb áldozata lesz.
A negatív várakozásokat csak rövididőre, törte meg, illetve élénkítette az a bejelentés, hogy Oroszország befejezi grúziai hadműveleteit. Mintegy félóra elteltével vissza állt az apátia a piacokon. A magyar piacot a Mol kedden nyilvánosságra hozott jó eredménye sem tudta pozitív irányba befolyásolni. A piacon ugyanis nem jelentkezett vételi szándék. Inkább az eladói oldal volt erősebb. Ez utóbbi az árak csökkenésében mutatkozott meg.
Ágoston Róbert, a Cashline Értékpapír Zrt. üzletkötője egyetértett kollégájával, hozzátéve, hogy a nyugat-európai piaci lassulás, Kelet-Európára is átsugárzik, amelynek első jelei már érezhetők. Ez utóbbi térség börzéin több az eladó, mint a vevő. Ezt jelzi a BÉT alacsony forgalma is.
A Mol 150 forinttal, 0,83 százalékkal 17 850 forintra csökkent, 3,3 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 53 forinttal, 0,76 százalékkal 6945 forintra esett, forgalmuk 7,8 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 4 forinttal, 0,50 százalékkal 800 forintra erősödött, forgalma 416,7 millió forint volt. A Richter papírok árfolyama 710 forinttal, 2,19 százalékkal 31 690 forintra gyengült, a részvények forgalma 1,2 milliárd forintot ért el.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 2308,43 ponton zárt hétfőn, ez 10,16 pontos, 0,44 százalékos csökkenés a hétfői záráshoz viszonyítva.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.