Drágul az olajár
Drágult a kőolaj ára csütörtökön késő délután az ellátás biztonságával kapcsolatos aggodalmak felerősödésére, ami a háttérbe szorította azt az egyre nyilvánvalóbb tényt, hogy csökken a benzinkereslet.
Röviddel 17 óra után az Intercontinental Exchange (ICE) londoni IPE-jegyzésében az északi-tengeri Brent októberi lejárata 98 cent emelkedéssel 119,08 dolláron volt.
A New York-i árupiacon (NYMEX) a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta szeptemberi jegyzése 1,53 dollárral 120,11 dollárra nőtt.
Az ellátás biztonságával kapcsolatos aggodalmakat erősítette, hogy robbanás történt a napi 1 millió hordó kapacitású, Baku-Tbiliszi-Ceyhan olajvezetéken. Az azeri kőolajat szállító vezeték török szakaszán történt a robbanás, amiért állítólag a kurd szeparatisták a felelősek. A Botas török állami olajvezeték-üzemeltető szerint a vezetéken közel két hét múlva indulhat újra a szállítás.
Eközben az OPEC-tag Nigériában ismét olajvezetéket rongáltak meg felkelők, az iráni atomprogrammal kapcsolatos nemzetközi feszültség pedig nem mérséklődött. Irán a világ negyedik legnagyobb olajtermelője és fennáll annak a veszélye, hogy ha az atomprogramot ellenző nyugati hatalmak újabb szankciókat léptetnek életbe vele szemben, akár le is állíthatja olajkivitelét.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.