Gyengülés várható a tőzsdén
Gyengüléssel nyithat a Budapesti Értéktőzsde részvénypiaca hétfőn. Dobár Péter, a CIB Bank elemzője szerint az amerikai tőzsdeindexek pénteki, 2 százalék körüli esése éreztetheti hatását az európai részvénypiacokon, így a BÉT-en is csökkenéssel indulhat a nap.
Ezt egy kisebb visszaemelkedés követheti napközben, majd délután az amerikai piacok nyitása lehet ismét hatással a kereskedésre.
Az elemző emlékeztetett, hogy az egyes papírok fontos technikai szintekhez érkeztek a múlt heti esésben, és ez meghatározó lehet a folytatásra is. Várakozása szerint az OTP 8.250 forintos támaszszintje hétfőn "eleshet", és a következő támasz néhány száz forinttal lejjebb van.
A Molnál nem várható jelentős esés, az olajrészvény ára 22 ezer forint fölött maradhat, a Richterre pedig továbbra is jellemző lehet a relatív erős szereplés.
A Magyar Telekom árfolyamában a szlovén telefontársaság tenderének eredményhirdetése után várható átmeneti piaci reakció - fejtette ki Dobár Péter.
A BUX pénteken 453,29 pontos, 1,79 százalékos csökkenéssel, 24.933,02 ponton zárt. A részvénypiac forgalma 22,2 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest.
A Mol árfolyama 790 forinttal, 3,41 százalékkal 22.395 forintra esett, az OTP részvények ára 179 forinttal, 2,12 százalékkal 8.250 forintra csökkent. A Magyar Telekom 5 forinttal, 0,55 százalékkal 905 forintra gyengült. A Richter árfolyama 40 forinttal, 0,10 százalékkal 41.100 forintra mérséklődött, a másik gyógyszergyártó, az Egis viszont 50 forintos, 0,25 százalékos erősödéssel, 20.150 forinton zárt.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.