Lottózni is lehet az OTP bankjegy-automatáin
Az OTP Bank 1.700 bankjegy-automatáján (ATM) keresztül november 26-tól lottózni is lehet - jelentette be Csányi Sándor, az OTP Bank Nyrt. elnök-vezérigazgatója és Székely Gábor, a Szerencsejáték Zrt. vezérigazgatója hétfőn Budapesten sajtótájékoztatón.
A bank további mintegy 200 ATM-je tavaszra válik alkalmassá a szerencsejáték-fogadásra. Az ATM-eken keresztül Ötöslottót, Hatoslottót, Skandináv lottót, Kenót és Jokert lehet játszani. A játékokban - a szerencsejáték törvénynek megfelelően - csak a 18 éven felüliek vehetnek részt. Az OTP ügyfelei csak betéti kártyáikkal fogadhatnak, más kártyabirtokosok esetében a kibocsátó banktól függ, mely kártya használható e célra.
Jelenleg gépi játékot lehet választani 700 forint feletti értékben, az ügyfélnek csak a szerencsejáték árát kell kifizetnie. Az ATM a játék legfontosabb információiról bizonylatot ad, a nyereményről pedig a Szerencsejáték Zrt. sms-ben értesíti a játékosokat.
A 100 ezer forint alatti nyereményeket a játékos bankszámlájára utalják (a számlaszámot az első nyereménynél meg kell adni a Szerencsejáték Zrt.-nek), ennél nagyobb összeg esetén nyereményigénylést kell benyújtani.
A szolgáltatás a két társaság közös fejlesztése, az OTP-nél ennek költsége mintegy 30 millió forint volt. Csányi Az OTP Bank fejlesztési stratégiájának megfelelően egyre inkább értékesítési csatornaként pozicionálja ATM-hálózatát. Ha ilyen bonyolult termék esetében sikerült megoldani az ATM-en keresztül való értékesítést, ezentúl mindent el lehet így adni - mondta Csányi Sándor.
A Szerencsejáték Zrt. az együttműködés előnyét abban látja, hogy elérhetősége jelentősen bővül. Székely Gábor elmondta, a társaságnak jelenleg 312 saját és 3.600 bizományosi értékesítő helye van, emellett interneten és telefonon is lehet fogadni. A két cég más területen is együttműködik, az OTP vezeti a társaság számláját és kezeli a pénzét - derült ki.
Az új fogadási lehetőség az előzetes felmérések szerint éves szinten 2,5-3 milliárd forintos forgalmat jelenthet.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.