2007. november. 19. 10:19 Utolsó frissítés: 2007. november. 19. 10:42 Gazdaság

Bert-MVM árvita: megdrágulhat vagy ellehetetlenülhet a fővárosi távfűtés

Jelentősen, akár 25 százalékkal is megnőhet a fővárosi hőellátás végfelhasználói díja, ha a Budapesti Erőmű Zrt. (Bert) és az MVM VK Zrt. nem tud megállapodni a régieknél rövidebb lejáratú új hosszú távú áramvásárlások árairól – írta a hétfői Világgazdaság.

Az üzleti napilap értesülése szerint a Bert azért szeretne a kínáltnál számottevően magasabb áramárat elérni, mert neki is rövidebb idő alatt kell visszafizetnie az erőműfejlesztésekre felvett 160 millió eurós (40 milliárd forintos) fejlesztési hiteleit.

A lap megtudta, hogy az MVM és a Bert intenzíven tárgyal, de az előbbi csak a versenyképes szerződéseit kívánja megőrizni. A Világgazdaság úgy tudja, egyezség híján az erőműtársaság kénytelen lesz másik vevőjénél, a Főtávnál jelentősen árat emelni.

A Főtáv tud az árvitáról, ennek ellenére éppen a távhődíj csökkentését célzó árfelülvizsgálatot kíván indítani. Úgy érzi, hogy a Bertnél a „hulladékként” keletkező hő értékesítésekor megjelenő hasznon a Főtáv ügyfeleivel is osztozni kellene – olvasható a Világgazdaságban.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.