Szinten maradt az olaj ára
Pénteken korán olcsóbb lett a kőolaj a szabadpiacon, a kétnapi meredek drágulást némi profitkivétel követte, de ez már reggelre kifulladt. Az árfelhajtó spekuláció újabb rohamát adattorlódás okozta: szerdán kiderült, hogy az amerikai stratégiai tartalékok a múlt héten csökkentek - bár kőolajból még mindig kilencéves csúcson van a tartalék.
Csütörtökön Pekingben közölték, hogy az ellenkező várakozások ellenére a kínai gazdasági növekedés üteme a második negyedben tizenegy és féléves rekord ütemre, 11,9 százalékosra gyorsult az első negyedévi 11,1 százalékról, és júniusban 20 százalékkal több volt a kínai kőolajimport, mint egy évvel azelőtt. Az OPEC biztonságos ellátást ígérő nyilatkozataira senki sem figyel a szabadpiacon.
A nyugati féltekén irányadó amerikai könnyűolajfajta, a West Texas Intermediate a legközelebbi, augusztusi határidőre péntek reggel hordónként (159 liter) 75,95 dollár volt a New York-i árutőzsde (NYMEX) CME Globexen folytatódó elektronikus jegyzésében, 3 centtel drágább a csütörtöki New York-i zárónál.
Az etanolkeverésre alkalmas normálbenzin a legközelebbi, augusztusi határidőre péntek reggel gallononként (3,78 liter) 2,1936 dollár volt a Globexen, 0,0022 dollárral drágább a csütörtöki New York-i zárónál.
Az északi-tengeri Brent könnyűolaj referenciafajta a legközelebbi, szeptemberi határidőre péntek reggel 77,70 dollár volt az Intercontinental Exchange (ICE) londoni IPE-jegyzésében, 3 centtel drágább a csütörtöki zárónál.
Péntek reggel az arany unciája (31,1035 gramm) 677,20 dollár volt Londonban azonnali szállításra, 0,90 dollárral olcsóbb a csütörtöki későinél.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.