BÉT: óriási Mol forgalom
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 150,59 pontos, 0,59 százalékos emelkedéssel, 25 855,86 ponton zárt kedden.
A Molra délelőtt egy 1,1 millió darabra szóló kötés született, amelynek árfolyamértéke 24,6 milliárd forint volt, és délután is több nagyobb - 100-250 ezer darabos - részvénycsomag fordult meg a papír piacán. A brókerektől származó információk szerint a legnagyobb pakett vevői oldalán a Rahimkulov család tulajdonában lévő Általános Értékforgalmi Bank állt. Az olajrészvény a hatalmas forgalom mellett 510 forinttal, 2,29 százalékkal drágult, 22 800 forinton zárt.
Blahó Levente, a Raiffeisen Bank elemzője szerint egyelőre nem ismert az ok, ami megmozgatta a Mol piacát. Az olajvállalat részéről volt bejelentés, és a világpiacon sem történt olyan esemény, ami indokolhatná a hirtelen támadt keresletet.
Az elemző kifejtette, hogy a Mol piacát leszámítva "lagymatag" volt a hangulat a BÉT-en, és a nagy nemzetközi tőzsdéken is hasonló megpihenés érződött. Az OTP-nek is nagy forgalma volt, de a papír árfolyama nem tudott elmozdulni a jelenlegi szintről, a Magyar Telekom és a Richter piacán szintén oldalazás volt tapasztalható. Előtérbe került viszont néhány kisebb forgalmú részvény, ezek közül az elemző kiemelte a Rábát, a Graphisoftot és az Állami Nyomdát.
Az OTP árfolyama nem változott, 9560 forintot ért a papír záráskor, forgalma 10 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom 6 forinttal, 0,65 százalékkal 923 forintra gyengült, 1,5 milliárd forintos forgalomban. A Richter 20 forinttal, 0,05 százalékkal erősödött, 38 650 forinton zárt, a társaság részvényei 4,8 milliárd forint értékben forogtak.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.