Hazánkról közölt gazdasági összeállítást a Euromoney
A Euromoney gazdaságelemző és szaklapkiadó csoporthoz tartozó Emerging Markets című magazin az EBRD közgyűlésére kiadott számában hétfőn kétoldalas anyagot közölt Magyarországról, benne Gyurcsány Ferenc nyilatkozatával.
Az EBRD mérlege |
Az EBRD-közgyűlésre kiadott, Magyarországról készített rövid összefoglaló szerint a bank az 1991-es alapításától tavaly év végéig összesen 97 programot indított az országban. A magyarországi programok együttes összege 1,85 milliárd eurót tett ki. Ezek a kihelyezések további 6,1 milliárd euró tőkét és más forrást vonzottak az állami és a magánszférából. A magyarországi beruházások 90 százaléka a magánszektorban valósult meg. |
A magyar miniszterelnök közölt nyilatkozata szerint a konvergencia-program megvalósításával párhuzamosan az ország számára az új kihívást a gazdasági növekedés jelenti. Gyurcsány Ferenc szerint középtávon, már 2009-re egyensúly teremthető az államháztartásban.
A miniszterelnök úgy vélte: 2011-ben lenne érdemes átfogóan áttekinteni az adórendszer szerkezetét, de kizárta egy általános adócsökkentés lehetőségét. Egyúttal hangoztatta: a kép nem olyan egyszerű, hogy a versenyképesség egyenlő az adók mértékével, színvonalával.
A lap idézte a Fidesz részéről Varga Mihályt is, aki szerint szerkezeti reformok helyett vágások, nyirbálások tanúi vagyunk.
Varga Zsuzsa, a Pénzügyminiszteri főosztályvezetője az EBRD-közgyűlésen elmondta: a magyar kormány döntése alapján az ország csatlakozik a Nyugat-Balkán Alaphoz. Megjegyezte: az EBRD ezzel az alappal elősegíti egész Európa stabilitását.
Az EBRD közgyűlésen bejelentették: az EBRD 205 millió euró értékű kölcsönszerződést írt alá Oroszország második számú csővezetékgyártójával. A tanácskozáson a Nabucco gázvezeték ügye nem került szóba. Reiniger Péter, az EBRD igazgatója elmondta: mivel nincs elfogadott terv a Nabuccóra, nincs miről beszélni, dönteni.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.