2006. szeptember. 21. 16:29 hvg.hu Utolsó frissítés: 2006. szeptember. 21. 17:21 Gazdaság

Az üzleti utazások költségei öt éve nem voltak ilyen magasak

Az American Express Business Travel kutatása szerint az utazás a repülési költségek emelkedése miatt drágult meg elsősorban.

Frissítő felszolgálása az első osztályon. Egyre
drágább repülni
© AP
Az Egyesült Államokon belüli utak esetében egy év alatt 13 százalékot drágultak az egy útra szóló repülőjegyek, s átlagosan 247 dollárba kerülnek. Erre 2001 óta nem volt példa. A kutatás mégis azt találta, hogy a legnagyobb drágulás minden kategóriában megjelent, beleértve a turistaosztályokat és a nemzetközi utazásokat is.

Az átlagos nemzetközi jegy 6 százalékkal 1709 dollárra emelkedett, míg a diszkont és turistaosztályok árai 9 százalékkal, átlagosan 1150 dollárra emelkedtek.

A kutatás szerint mind a belföldi, mind a külföldi hotelárak is magasabbak lettek. Az átlagos alsókategóriás amerikai hotelszobák költsége 3 százalékkal nőt, s elérte a 139 dollárt. A drágulás a nagyobb városokban még magasabb volt. A 34 legnagyobb amerikai városban az olcsóbb szobák esetében 26 százalékos növekedés mellett 167 dolláros az átlagár. A gazdaságos, de nagyméretű szobákat tartalmazó szálláshelyek esetében 12 százalékos növekedés mellett az átlagár 162 dollár, míg a luxusszobák árai 10 százalékot nőttek és átlagosan 219 dollárt kérnek értük éjszakánként. AZ átlagos nemzetközi szobaköltség 11 százalékkal 237 dollárra nőtt.

Az autóbérlés költségei egy év alatt 4 százalékkal emelkedtek, így átlagosan 67,26 dollárt kell fizetni egy napi autóhasználatért.

zöldhasú
Hirdetés
Gazdaság hvg.hu 2024. december. 01. 07:00

És akkor Varga Mihály állást váltott, a hitelminősítő pedig beszólt a magyaroknak

Pénteken végre felszállt a fehér füst, Orbán Viktor Varga Mihályt választotta a jegybankelnöki posztra, miközben Matolcsy György máris azt jósolja, hogy az évtized két legjobb éve vár ránk. Még aznap este a Moody’s kemény kritikával illette a magyar gazdaságpolitikát. A kormány arra épít, hogy végre sikerül költekezésre bírni az óvatoskodó országot. Persze, csak úgy lehet többet költeni, ha van miből. A hároméves bérmegállapodás ezt segítené, feltéve, ha a lakhatási válság és az újabb inflációs hullám el nem viszi az egészet. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.