2006. szeptember. 14. 17:09 MTI Utolsó frissítés: 2006. szeptember. 14. 17:12 Gazdaság

Az ex-mentővezéré a nógrádgárdonyi tüdőgyógyintézet

Takács Zoltán, az Országos Mentőszolgálat volt vezetője, és az érdekeltségébe tartozó Opinion Invest Kft. vásárolta meg a nógrádgárdonyi tüdőgyógyintézetet és a hozzá tartozó ingatlanokat; az intézményt az új tulajdonosok magánkórházként működtetik majd.

A nógrádgárdonyi volt tüdőgyógyintézet már üresen áll, a tüdőbetegek gyógyítását szeptembertől a balassagyarmati városi kórház végzi, a gárdonyi ingatlanokat eladásra hirdette meg a megyei önkormányzat – közölte Balázs Ottó, a Nógrád megyei önkormányzat alelnöke.

A beadási határidőig három ajánlat érkezett, a megyei közgyűlés ma az Opinion Invest Kft. és Takács Zoltán ajánlatát fogadta el.

Eszerint a közel 60 ezer négyzetméter alapterületű szanatórium, a gazdasági épület és a szennyvíztisztító 116 millió forintért került a kft. tulajdonába, míg Takács Zoltán kétmillió forintért vásárolt meg egy csaknem 10 ezer négyzetméter területű gyümölcsöst, és egy közel ezer négyzetméternyi építési területet.

Az alelnök tájékoztatása szerint az új tulajdonosok utógondozó magánkórházat, kardio-pulmonológiai rehabilitációs intézetet működtetnek majd Nógrádgárdonyban.

A kft a pályázati kiírásnak megfelelően 15 százalékos vételár kedvezményt kapott, mivel pályázatában 20 ember 3 éves foglalkoztatását vállalta – tette hozzá Balázs. Az alelnök arról is beszélt, hogy azért zárják be a tüdőgyógyintézetet, mert fél-egymilliárd forint közötti beruházásra volna szükség ahhoz, hogy modern gyógyító centrummá váljon. Mivel a megyének három, részben vagy teljesen felújított kórháza van, a fenntartó nem látott esélyt a rekonstrukcióra.

zöldhasú
Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.