Tőzsdezárás: erős esés Londonban és Frankfurtban
Csütörtökön erős csökkenéssel zártak a vezető nyugat-európai részvényindexek, mindenekelőtt a közel-keleti eseményekre, és az ennek nyomán újabb rekordot döntő olajárakra, valamint a céges eredményekkel kapcsolatos aggodalmakra.
A londoni FTSE-100 mutató 1,63 százalékkal, 95,60 ponttal csökkent, és 5765,00 ponton zárt, a frankfurti DAX-30 index 1,96 százalékkal, 110,53 ponttal esett, így 5527,29 ponton fejezte be a napot.
Londonban a vezető részvényindex egy hónapja a legnagyobb veszteséggel zárt, a nemzetközi események mellett elsősorban a német SAP várakozásoknál gyengébb negyedéves mutatóira. Ez, a korábbi napok néhány erőtlenebb amerikai vállalati eredményével párosulva elbizonytalanították a londoni börzét. A likvidnek számító banki és biztosítói papírok vezették a vesztesek listáját, mivel a befektetők gyors menekülési útvonalat kerestek.
Frankfurtban mindössze egy részvény zárt nyereséggel, a Scheringé, amely 1,21 euróval emelkedve 91,99 eurón zárt. A többi részvény mind a veszteségzónába csúszott. A nap fő vesztese az SAP lett, amely több mint 6 százalékkal, 9,85 euróval esett - 149,80 euróra - annak nyomán, hogy negyedéves eredményei, bár emelkedést mutattak, elmaradtak az elemzői várakozásoktól.
Az európai tőzsdezárások idején az amerikai Dow Jones ipari mutató 82,46 pontos, az összetett Nasdaq index 10,97 pontos süllyedésnél járt.
Az amerikai WTI könnyűolaj hordója augusztusi szállításra 1,10 dolláros emelkedéssel 76,05 dollárnál, a Brent 1,53 dolláros drágulással 76,49 dollárnál járt ekkor.
Egy euróért az európai tőzsdezárások idején 1,2680 dollárt adtak.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.