2006. május. 11. 08:30 MTI Utolsó frissítés: 2006. május. 11. 08:34 Gazdaság

Uralkodók és diktátorok a leggazdagabb országvezetők

Abdullah szaúd- arábiai király, Fidel Castro kubai elnök, II. Albert monacói herceg, és II. Erzsébet brit királynő is szerepel a világ tíz leggazdagabb országvezetője között.

A 82 éves szaúdi uralkodó áll az első helyen 21 milliárd dollárjával (mintegy 4 és fél billió forinttal) - derül ki a Forbes magazin összeállításából. Kevéssel marad le mögötte Brunei szultánja, neki "csak" 20 milliárd dollár a vagyona. Őt követi az Egyesült Arab Emírségek sejkje 19 milliárd dollárral. A negyedik helyen Dubai sejkje áll 14 milliárddal.

Messze lemarad tőle a liechtensteini herceg, a 61 éves Hans-Adam, akinek "mindössze" 4 milliárd dollárja van. Egy milliárddal büszkélkedhet II. Albert monacói herceg, míg a 79 éves Fidel Castro, kubai elnök a hetedik helyen áll a Forbes magazin szerint 900 millió dolláros vagyonával. Az utóbbit a kubai vezető cáfolta, kijelentve, hogy egy fillér saját vagyona sincs.

Teodoro Obiang Nguema, aki 63 éves és lassan 30 éve áll Egyenlítői-Guinea élén, 600 millió dollárt mondhat magáénak. A tízes lista utolsó két helyén két európai monarchia vezetője áll. II. Erzsébet 500 millió dollárnyi (102 milliárd forint) vagyon fölött rendelkezik, míg a holland királynőnek, Beatrixnak, aki 68 éves, 270 millió dollárt ér a vagyona.
zöldhasú
Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.