2006. május. 10. 11:58 Dzindzisz Magdalena (hvg.hu) Utolsó frissítés: 2006. május. 10. 15:45 Gazdaság

Családi strandolás napi hatezerért

Bár a legtöbb strand már április utolsó hétvégéjétől várja a vendégeket, a rossz idő miatt az igaz strandszezon még nem indult be. Hogy ne érje meglepetés a strandolni vágyókat, a hvg.hu utánajárt az idei belépőáraknak. Egy kétgyerekes négytagú családnak minimum négyezer forintot kell fizetni a jegyekért, és akkor még nem is vettek üdítőt és perecet. Az élményfürdőkbe pedig 13-15 ezer forint alatt elindulni sem érdemes.

A budapesti strandok többségében emelték a belépők árait tavalyihoz képest. Az egész napos belépők az idénystrandokon 1300-1600 forint között mozognak. Az állandóan nyitva tartó fürdőkben ennél többet kell fizetni, a felnőttek 2500-3000 forintért vehetik igénybe a szolgáltatásokat. A magasabb árakat azzal indokolják, hogy ezekben a fürdőkben az úszómedencéken túl valamilyen plusz szolgáltatással, például gyógyvizes medencével várják a vendégeket.

Olcsóbb idényfürdők

© sxc.hu
A budapesti idényfürdők közül a Palatinus, a Dagály és a Gellért Hullámfürdő április utolsó hétvégéjétől várja a vendégeket. Ugyancsak árpilis 29-én nyitottak meg az állandó fürdők tetőteraszai is. A Csepeli strand május 14-én, a Római strand és a Paskál strand június 4-én nyit, a Pünkösdfürdői strand pedig csak egy héttel később, június 11-től fogad vendégeket.

Az idénystrandok közül továbbra is a Paskál és a Pünkösdfürdői strand a legolcsóbb, itt csak 1000 forintot kell fizetni a felnőtteknek a belépőért. A Római és Csepeli strandokon 1300 forintba, a Dagályon 1500 forintba kerül a felnőttjegy. A budapesti idénystrandok közül a Palatinus a legdrágább, itt 1600 forintot kérnek az egész napos jegyért. A gyermek - 2-18 éves korig - és nyugdíjas jegyek minden strandon egységesen 200 forinttal kerülnek kevesebbe.

A belépőjegyek ára leginkább attól függ, hogy hány medencével várják a látogatókat a strandok. A legolcsóbb Paskálban például két medence, a legdrágább Palatinusban pedig tizenegy medence van. A belépő árában nincs benne a kabin és a szekrénybérlés, aki ezt a szolgáltatást is igénybe akarja venni, annak néhány száz forinttal többet kell fizetnie.

Drága víziparkok

© sxc.hu
Még jobban a zsebükbe kell nyúlniuk azoknak, akik víziparkokba pihennének forró nyári napokon. Az utóbbi években egyre több élménypark nyílt Magyarországon, ezek drága belépőik ellenére is igen népszerűek. A Mogyoród melletti Aquaparkban például hétvégén egy felnőttjegy 5200 forintba kerül, ez 600 forinttal drágább a tavalyinál. A diákok és a nyugdíjasok 4200 forintot, a 130 centiméternél alacsonyabb gyerekek pedig 2600 forintot fizetnek a belépőért. Hétköznap valamivel olcsóbban is megúszhatjuk, a felnőttjegy 4600 forintba, a diákjegy 3700, a gyerekjegy pedig 2300 forintba kerül.

Zalaegerszegen az Aquacityben 3800 forintot kérnek a felnőttjegyért, a gyerekjegyért pedig 600 forintot, ez utóbbiért azonban csak a gyerekcsúszdákat lehet használni. Itt lehetőség van csak úszójegyet venni, ez 950 forintba kerül. Sokkal olcsóbb ennél a Pest megyében lévő Rukkel-tó melletti strand. Itt ezer forintba kerül a felnőtt belépőjegy, és plusz 2500 forintért lehet egész napos csúszdabérletet venni. A diákjegy 800, a gyerekbelépő 500 forint.

A víziparkokban lehet családi jegyet is venni, ez általában két felnőtt és két 18 év alatti gyerek részére szól. Az Aquaparkban a családi jegy hétköznap 13 ezer, hétvégén 15 ezer forintba, az Aquacitiyben 8900 forintban kerül.

Sokkal olcsóbb a kikapcsolódás a Balatonnál és a Velencei tónál. Itt sok helyen ingyen is lehet fürdeni, de az elkerített strandoknál sem kérnek 4-600 forintnál többet a napijegyért. A vidéki városokban lévő strandokon is kevesebbet kell fizetni. Mezőkövesden például 950 forint a teljes árú jegy, pedig itt termálvizes medencék is vannak. A pécsi Hullámfürdőben 700 forint a felnőttjegy, 600 forint a diákjegy. Berekfürdőn 600 forint a felnőtt, 500 forint a diákjegy.
zöldhasú
Hirdetés