Áprilisban csökkent a részvényforgalom
A Budapesti Értéktőzsde értéke egy hónap alatt 1291 ponttal, 5,6 százalékkal nőtt áprilisban.
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvénypiacán áprilisban kétszeres árfolyamértéken számolva 876,5 milliárd forintnyi üzletet kötöttek a brókercégek, ez 28,9 százalékkal alacsonyabb a márciusi forgalomnál - közölte a BÉT szerdán a brókercégek jelentései alapján készült összesítésében. Az előző hónapban kiugróan magas volt a forgalom egy duplikáltan 246,5 milliárd forint árfolyamértékű Mol-kötés következtében, de ezt az ügyletet leszámítva is 11 százalékkal esett vissza a forgalom márciushoz képest.
A BUX index értéke egy hónap alatt 1291 ponttal, 5,6 százalékkal nőtt, április utolsó kereskedési napján 24356 ponton állt. Az év elejétől 3.571 ponttal, 17,2 százalékkal emelkedett a BUX értéke. A brókercégek forgalmi listáján áprilisban visszakerült az élre az Erste Bank Befektetési Rt., a társaság 155,9 milliárd forint értékben kereskedett a részvénypiacon. A második helyen álló K and H Equities forgalma 121,9 milliárd forint, a harmadik helyezett Concorde Értékpapír Rt. forgalma 112,7 milliárd forint volt. Az előző hónapban a Mol óriáskötésben közreműködő ING Bank (Magyarország) Rt. végzett az első helyen, őt követte az Erste és a Concorde.
A tőzsde azonnali - részvény és hitelszekciót is magában foglaló - összforgalma áprilisban 30,4 százalékkal csökkent, 901,3 milliárd forintot tett ki. A márciusi összforgalomból leszámítva a Mol megakötést 14 százalékkal csökkent a forgalom áprilisban. Az azonnali piacon az államkötvények és kincstárjegyek adásvétele 13,5 milliárd forintra esett vissza a márciusi 38,6 milliárd forintról.
A jelzáloglevelek és vállalati kötvények forgalma is csökkent, áprilisban 11,1 milliárd forintot ért el a márciusi 23,5 milliárd forint után. A befektetési és kárpótlási jegyekkel áprilisban 195,4 millió, míg az előző hónapban csaknem 555 millió forint értékben kereskedtek.A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.