2006. január. 04. 12:04 MTI Utolsó frissítés: 2006. január. 04. 14:41 Gazdaság

A kínai textilkivitel a gátló tényezők dacára ötödével nőtt

Kína textilexportból származó bevétele és a szállítók exporteredménye is mintegy ötödével nőhetett tavaly, dacára a külföldiek importkorlátozó intézkedéseinek, s a jüan némi felértékelődésének.

A textilágazat éves eladási értéke 250 milliárd dollár körül alakult, a kivitel értéke pedig 116 milliárd dollárnak felelt meg tavaly. Az ágazat együttes üzleti eredménye közel járt a 8,2 milliárd dollárhoz - idézte az Új Kína hírügynökség a kínai textilkereskedelmi kamara becsült adatait. A kínai textilkivitel több mint harmadát az Egyesült Államok és az Európai Unió vette fel tavaly.

A textilágazat szép növekedése a hírügynökség szerint elsősorban annak tudható be, hogy sokat invesztáltak ide és a cégek műszaki újdonságokat alkalmaztak, növelve versenyképességüket. A műszálfeldolgozás eredményességét ugyanakkor 30 százalékkal rontotta az olaj árának drágulása.

zöldhasú
Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.