2005. június. 02. 19:33 MTI Utolsó frissítés: 2005. június. 02. 19:37 Gazdaság

Megugrott, majd zuhant az olaj ára

Az estére kialakult veszteségekre jellemző, hogy a kereskedés elején még egyértelműen 55 dollár fölé dráguló olajjal néhány órával később már 54 dollár alatt kereskedtek New Yorkban, az árupiacon.

Előbb nagy magasságokba, majd nagy mélységekbe zuhantak csütörtökön a határidős szabadpiaci nyersolajárak. Szerdához képest az amerikai könnyűolaj 75 centes olcsóbbodásnál és 53,85 dolláros hordónkénti árnál tartott a kereskedés utolsó két órájába lépve. Londonban, a nemzetközi olajtőzsdén ekkor a Brent ára 64 centtel volt szerdai záró ára alatt, 52,63 dolláron.

Csütörtökön kora estére visszafelé mozogtak már a szabadpiaci nyersolajárak: New Yorkban a korábbi drágulás 5 centre, Londonban 13 centre zsugorodott, hogy a piac lassan értékelni kezdte a friss amerikai tartalékadatokat.

Az amerikai olajpiacon korábban a nyersolaj ára csütörtökön átlépte az 55 dollárt. New Yorkban a kereskedés első órájában a határidős amerikai könnyűolaj fél dolláros drágulás után hordónként 55,10 dollárnál tartott. Londonban a Brent júliusra 51 centes drágulás után hordónként 53,78 dollárnál járt ekkor. Mindez történt a szerdai napi több mint két és fél dolláros piaci drágulás után mindkét olajféleség esetében.

A nyersolajjal együtt egy ideig drágult a fűtőolaj is csütörtökön a New York-i árupiacon, pedig az amerikai kormányzat csütörtökön azt közölte, hogy ebből az olajféleségből a múlt héten 700 ezer hordóval nőtt az amerikai tartalék. Ez a mennyiség azonban fele lett, mint amit az elemzők és a piac szereplői vártak.

A nyersolaj-tartalék is nőtt a múlt héten, 1,4 millió hordóval. Itt az elemzők arra számítottak előzetesen, hogy nem lesz növekedés. A tartalékszint csaknem hat éves magassági rekordján áll.

zöldhasú
Hirdetés
Itthon Bábel Vilmos 2024. november. 28. 17:21

A Tiszának rengeteg pénzre van szüksége

Magyar Péteréknek milliárdok kellenének a 2026-os kampányra, ha tartani akarják a lépést riválisaikkal. A szükséges pénzt csak adományokból tudják összeszedni, az államtól nem fognak kapni. A magyar elit nagy része az államtól függ, és nem fog oldalt váltani, ha nem biztosak abban, hogy nemsokára másnál lesz a kasszakulcs. Magyarék feladata: jó befektetésnek kell látszani. Szombaton jön ki a párt friss átláthatósági jelentése, és kiderül, hogy az elmúlt hónapokban ez mennyire sikerült nekik.