Kiadták a bontási engedélyt a körúti bazársorra
A bontás csak régészeti módszerekkel és a történeti múzeum régészeinek szakfelügyeletével történhet. A bontási munkákat egyebek közt azután lehet majd megkezdeni, ha az örökségvédelmi hivatal engedélyezte a középkori városfal védelmét is biztosító ideiglenes kerítés tervét.
Engedélyt adott a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal a budapesti Károly körúti bazársor bontásához - közölte Tiba Zsolt fővárosi főjegyző. Az örökségvédelmi hivatal véleményezni kívánja a kerület átmeneti jellegű parkosítási tervét. A szakhatóság előírta azt is, hogy a bazársor bontását követő öt évben be kell építeni az ingatlant - mondta a főjegyző.
Az úgynevezett Városháza-projekt jegyében 1996-ban ledózerolták a főpolgármesteri hivatal udvarán lévő épületeket. Az akkori tervek szerint 1998-ra befektetői tőkéből 850 férőhelyes mélygarázs, térszint alatti üzletek, a felszínen pedig park létesült volna.
A beruházás megvalósítása részben jogi rendezetlenségek, illetve komoly befektetői szándék hiányában éveken át húzódott. Idén a főpolgármesteri kabinet kinyilvánította, hogy több beruházással együtt a Városháza projektet is kiemelt feladatként kezeli. A Fővárosi Közgyűlés ennek jegyében több száz millió forintot biztosított a bazársor bontására és az ideiglenes jellegű parkosításra. A Városháza beépítésére rövidesen nemzetközi pályázatot írnak ki.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.