Mégsem Csányi cége veszi meg a Picket?
A Csányi Sándor közvetett érdekeltségébe tartozó Délhús Rt. valóban átvilágította a Pick Szeged Rt.-t, de megállapodás a tulajdonos váltásról nem született.
Kovács Tamás, a Pick Szeged Rt. igazgatóságának elnöke azt mondta: az Arago már több mint másfél éve folytat tárgyalásokat a Pick részvények eladásáról, így került a kisebbségi rész az R-KO-N Kft. birtokába. A Román Gyula tulajdonában lévő R-KO-N húsipari cég már többször kinyilvánította: szándékában áll megvásárolni a Pick többségi tulajdonát, de ehhez megfelelő forrást kell teremtenie.
A Pick Szegednek - bár részvényeit már kivezették a tőzsdéről - kötelezettsége nyilvánosságra hozni az adásvételről szóló megállapodást, ha az megszületik - tette hozzá Kovács. A Pick közel 75 százaléka a budapesti Arago Befektetési Holding Rt. tulajdona, 25,75 százalék pedig az R-KO-N-é.
A Világgazdaság szerint azonban már folynak a tárgyalások a pécsi székhelyű Délhús és a Pick tulajdonosai között. A lap szerint a Délhús mára 14 százalékos részarányt szerzett a hazai piacon, így a Pick-tranzakcióval az ország egyik legerősebb húsipari vállalkozása jöhet létre. Szakértők szerint e lépés jól illeszkedne az európai trendekhez is, amelyek az erőteljes feldolgozói koncentráció irányába mutatnak.
Egyelőre nem ismert, hogy a Délhús a Picket mennyiért vásárolná meg - írja a Világgazdaság. Egyes információk szerint az Arago a korábbi befektetői tárgyalásokon 18-20 milliárd forintot kért, de a Pick azóta értékesítette a Szegedi Paprika Rt.-ben, a Herz Rt.-ben és a Ringa Rt.-ben meglévő részesedését. Ágazati szakértők szerint a nem szakmai befektetőnek tartott Arago az elmúlt években arra törekedett, hogy különböző csatornákon pénzt vonjon ki a cégből.
A Pick Szeged a tavalyi évet konszolidáltan 5,08 milliárd forint adózás előtti veszteséggel zárta, szemben az egy évvel korábbi 346 millió forint veszteséggel, miközben a nettó árbevétel 8 százalékkal 50,04 milliárd forintra nőtt.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.