2004. október. 07. 08:55 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Gazdaság

Magyarországon is elindul az EU-lottó?

Hazánk is bekapcsolódhat az eurómilliókkal kecsegtető új, határokon átnyúló EU-s lottójátékba. A Szerencsejáték Rt. fontolgatja a lehetőségeket, a törvény módosítása nélkül azonban nincs lehetőség a számsorsjáték elindításához.

A Szerencsejáték Rt. is fontolgatja, hogy bekapcsolódik az Európai Unió közös számsorsjátékába, az „eurómilliók”-ba – írja a Világgazdaság. Péntektől a lap szerint immár kilenc EU-országban lottózhatnak sok millió eurós fődíjért, miután hat új állammal, többek között Svájccal és a hazánkkal szomszédos Ausztriával bővült a kör.



Az Eurómilliók nevű számsorsjátékot februárban indították el három uniós országban. Angliában, Francia- és Spanyolországban az állami tulajdonban lévő szerencsejáték-táraságok: a Camelot, a La Francaise de Jeux és az Apuestas del Estado együttműködésével bonyolítják a fogadást.



A Szerencsejáték Rt.-t is érdekli a kezdeményezés, a játék elindításához azonban szükség van a szerencsejáték-törvény módosítására – mondta a lapnak Somorai László, a társaság szóvivője. Erre azért van szükség, mert a hatályos jogszabályok szerint csak Magyarországon szervezett játék indítható és csak magyar állami tulajdonban lévő társaság részvételével.



A Pénzügyminisztériumban napirenden van egy koncepció kidolgozása a szerencsejáték-törvény módosításával kapcsolatban. Somorai jelezte: a társaság támogatja javaslatával az új játék bevezetéséhez szükséges változtatásokat.



A két számtáblás játék nagyon népszerűvé vált Angliában, Francia- és Spanyolországban. A szelvények 2 euróba kerülnek. A számokat minden héten más városban húzzák. Az eddigi legnagyobb főnyeremény 33 millió euró, azaz több mint 8 milliárd forint volt, amelyet egy francia állampolgár vihetett haza.
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2024. november. 28. 10:09

Felesleges kényeskedni a függetlenség miatt – a bírókat képviselő OBT elnöke a kormány alkujáról

Két lehetőség volt: vagy nincs pénz, vagy pedig van, de akkor alá kell írni a papírt – így magyarázta a HVG információi szerint egy belső értekezleten Szabó Péter, az Országos Bírói Tanács elnöke, miért ment bele a kormány diktálta megállapodásba. Beszédének több forrásból hozzánk eljutott átirata szerint azt mondta, felesleges kényeskedni a bírói függetlenség miatt.