2004. szeptember. 14. 14:35 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Gazdaság

Kockázatos üzlet az olimpia, Svájc nem pályázik

A zürichi illetékesek a túlságosan magas pénzügyi kockázatra hivatkozva visszavonják pályázatukat, így az ország nem kandidál a 2014-es téli ötkarikás játékok megrendezésére.

Március elején Zürich és Davos is benyújtotta pályázatát a Svájci Olimpiai Bizottsághoz. Zürich központtal a kelet-svájci Graubünden/Grisons és az ország közepén található Schwyz kanton lett volna a helyszín. A visszalépés azonban azt jelenti, hogy nincs esély a banki támogatás megszerzésére, ahhoz ugyanis valamennyi érintett szerepvállalására szükség volna.



"Az államkincstár jelenlegi pénzügyi helyzetében nem valósíthattuk volna meg a szükséges infrastrukturális befektetéseket, a biztonsággal és az általános szervezéssel kapcsolatos teendőket. Biztos lenne a pénzügyi deficit" - szerepel Zürich város hivatalos közleményében.



Két év múlva Torino, 2010-ben pedig Vancouver lesz a téli játékok házigazdája, a 2014-es helyszínről 2007 júliusában Guatemalavárosban dönt a NOB. Eddig Tromsö (Norvégia), Szófia, Mudzsu és Pjongcsang (Koreai Köztársaság) jelezte rendezési szándékát. Svájc legutóbb 1948-ban adott otthont téli olimpiának, s a st. moritzi esemény óta az ország különböző települései háromszor pályáztak sikertelenül, legutóbb Sion a 2006-os játékokra.



(MTI)
zöldhasú
Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.