2004. június. 09. 16:32 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Gazdaság

Újabb kérdőjelek Kulcsár kihallgatása körül

Nem a Fővárosi Főügyészségen, hanem a Központi Ügyészségi Nyomozó Hivatalban (KÜNYH) hallgatták ki szerdán Kulcsár Attillát, a K and H Equities több milliárdos sikkasztással gyanúsított volt befektetési tanácsadóját.

Arra a kérdésre, hogy azért a KÜNYH épületében hallgatták-e ki a gyanúsítottat, mert Kulcsár vallomása mentelmi joggal bíró személyt, például országgyűlési képviselőt is érinthet, Sódor István főügyész nem válaszolt.



A Központi Ügyészségi Nyomozó Hivatal járhat el többek között országgyűlési képviselők, bírók, ügyészek, a rendőrség magasabb beosztású vezetői és vezető hivatalos személyek által elkövetett bűncselekmények nyomozásában, illetve például rendőr sérelmére elkövetett emberölési ügyben is – írja az MTI.



Kulcsár Attilát nyolc napon belül harmadszor hallgatta ki az ügyészség. A volt befektetési tanácsadó azt követően kezdett vallomást tenni, hogy megvált korábbi ügyvédjétől, Bánáti Jánostól.



Dobos Gabriella, a Fővárosi Főügyészség szóvivője korábban elmondta: "Kulcsár Attila írásban kérte, hogy a rendőrség helyett az ügyészségen tehessen vallomást". Garamvölgyi László, az ORFK szóvivője az MTI-vel a múlt szerdán közölte: a rendőrséget értesítették a kihallgatásról, de nem kérték, hogy rendőrnyomozó is legyen ott. Az ügyészség a vallomástételről készülő jegyzőkönyvet megküldi a rendőrségnek.
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2024. december. 16. 19:30

Rendszerváltás 35 – Belarusz, az ország, amely alól kidőlt a Szovjetunió

A totális szovjetorosz elnyomás sikerrel járt a nemzeti kultúra felszámolására indított hadjáratával, a gazdasági mutatók jók voltak, így az általános életszínvonal is szovjet viszonylatban magasnak volt tekinthető és ebből kifolyólag egészen a ’80-as évek második feléig Belarusz lakosságának nagy része semmiféle komoly változásra nem vágyott. Aztán jött Csernobil és utána egymást követően potyogtak ki a szó szoros értelmében vett csontvázak a szovjet múlt rég eltemetett szekrényéből. Ám még ezek sem ingatták meg a tagköztársaság népének bizalmát a szovjet keretrendszerben, és ha nem omlik össze a Szovjetunió, Belarusz talán még ma is önként és dalolva lenne a része. Bendarzsevszkij Anton külpolitikai elemzővel, a posztszovjet térség szakértőjével beszélgettünk.