2004. április. 27. 16:11 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Gazdaság

Megszüntették Rejtő E. Tibor házi őrizetét

A K and H Bank volt vezére mellett Garamszegi Gábor, a Betonút Rt. volt vezérigazgató-helyettesének házi őrizetét is megszüntették kedden - közölte a Fővárosi Bíróság.

Rejtő és Garamszegi a Budai Központi Kerületi Bíróság keddi határozata értelmében lakhelyelhagyási tilalom hatálya alatt áll, tehát a főváros közigazgatási határát nem hagyhatja el.



Az ügyész a házi őrizetet megszűntető végzés ellen fellebbezést jelentett be. A nem jogerős döntés azonban végrehajtandó - közölte a bíróság.



A bíróság korábban már lényeges könnyítéseket engedélyezett Rejtő esetében: a házi őrizet ellenére személyi, családi körülményeire tekintettel naponta több órára elhagyhatta lakását.



Rejtő és Garamszegi február végén lejárt házi őrizetét előbb két hónappal, majd április 23-án további egy hónappal, május 28-ig hosszabbította meg a másodfokú bíróság, de a házi őrizetet kedden - a védők indítványára - mégis megszüntették.



Rejtő 10 millió forintos óvadék ellenében december 12-én hagyta el a Nagy Ignác utcai büntetés-végrehajtási intézetet. A volt bankvezető alaposan gyanúsítható azzal, hogy hatáskörét túllépve, a bank belső szabályzatát megszegve arra utasította a K and H Equities brókercég alkalmazottait, hogy Kulcsár Attila ügyfeleinek ne küldjenek kimutatást számláik egyenlegéről.



A Betonút sikkasztással gyanúsított volt vezérigazgató-helyettesét, Garamszegit december 5-én 30 millió forint óvadék ellenében helyezték jogerősen szabadlábra. (MTI)
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2024. december. 16. 19:30

Rendszerváltás 35 – Belarusz, az ország, amely alól kidőlt a Szovjetunió

A totális szovjetorosz elnyomás sikerrel járt a nemzeti kultúra felszámolására indított hadjáratával, a gazdasági mutatók jók voltak, így az általános életszínvonal is szovjet viszonylatban magasnak volt tekinthető és ebből kifolyólag egészen a ’80-as évek második feléig Belarusz lakosságának nagy része semmiféle komoly változásra nem vágyott. Aztán jött Csernobil és utána egymást követően potyogtak ki a szó szoros értelmében vett csontvázak a szovjet múlt rég eltemetett szekrényéből. Ám még ezek sem ingatták meg a tagköztársaság népének bizalmát a szovjet keretrendszerben, és ha nem omlik össze a Szovjetunió, Belarusz talán még ma is önként és dalolva lenne a része. Bendarzsevszkij Anton külpolitikai elemzővel, a posztszovjet térség szakértőjével beszélgettünk.