A Bige Holding 11 milliós vadászata honatyáknak - a rendőrség vizsgálódik
Névtelen feljelentés alapján a rendőrség vizsgálódik a Bige László nagyvállalkozó által a lónyai vadaskertben január 28-án szervezett állományjavító vadászattal kapcsolatban - értesült a HVG. A vadászaton öt szocialista és négy ellenzéki parlamenti képviselő is részt vett.
Az engedély eredetileg csak tar vadra, vaddisznó süldőre, illetve malacra szólt – derül ki a HVG holnap standokra kerülő számából. A névtelen feljelentő Kaknics Lászlót, a Nyírerdő Rt. vezérigazgatóját sikkasztással, és más bűncselekményekkel gyanúsítja, illetve azt állítja, hogy az erdőgazdaságot 21-22 milliós kár érte. A száz százalékban állami tulajdonú társaság frissen kinevezett vezetője szerint a feljelentés mögött helyi üzleti csoportok állnak, amelyek az M3-as autópálya továbbépítése miatt felértékelődött lónyai területet szeretnék megszerezni.
A képviselőket az a Bige László hívta meg, aki egyeduralkodónak számít a hazai műtrágyagyártásban. A tulajdonában lévő nyíregyházi székhelyű Bige Holding Rt. kezében van a péti Nitrogénművek Vegyipari Rt. és a szolnoki Tiszamenti Vegyiművek Rt. is.
Mint ismeretes, a hazai nitrogéngyártás helyzete nagyban függ a műtrágyára kivetett pótvámoktól. Az utóbbi időben a kormány többször is bevette, majd a mezőgazdasági termelők nyomására megszüntette a külföldi műtrágyára kivetett extravámot. A regionális terjeszkedési terveket dédelgető Bige László többször is arról nyilatkozott, hogy állami segítéség nélkül a hazai gyártás mindenképpen megszűnne.
A Nyírerdő Rt. által kiállított bruttó 11 milliós számlát Bige László állja. A HVG-nek nyilatkozó Herbály Imre elmondta, korábban már ők is meghívták a nagyvállalkozót vadászni, és a januári meghívás költségeit mint ajándékot szerepeltetni fogják jövőre a vagyonnyilatkozatukban. Különben pedig magánügynek tekintik a nyírségi vadászatot.
Mondja el véleményét az ügyről!
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.