2010. november. 18. 06:22 MTI/Magyar Nemzet Utolsó frissítés: 2010. november. 18. 05:20 Hazai gazdaság

A MÁV alkalmasságát vizsgálhatja az NKH

A Közlekedésbiztonsági Szervezet (KBSZ) azt javasolja a Nemzeti Közlekedési Hatóságnak (NKH), vizsgálja meg, hogy a biztonsági feltételeknek való megfeleléshez szükséges források rendelkezésre állnak-e és alkalmas-e a MÁV az üzemeltetésre.

A Közlekedésbiztonsági Szervezet (KBSZ) vizsgálata szerint a MÁV rendelkezésre álló erőforrásai nem elegendőek a vasúti pályák és tartozékaik elvárt fenntartására, a munkaszervezés nem biztosítja a rendelkezésre álló erőforrások gyors és szakszerű felhasználását sem, miközben a vasúti társaság működési engedélye ennek ellenkezőjét tartalmazza - írja csütörtöki számában a Magyar Nemzet.

A KBSZ egy februári balesetet vizsgált ki, amikor a Nyugati pályaudvaron kisiklott egy kocsi. A vizsgálat alapján azt javasolják a Nemzeti Közlekedési Hatóságnak (NKH), vizsgálja meg, hogy a biztonsági feltételeknek való megfeleléshez szükséges források rendelkezésre állnak-e és alkalmas-e a MÁV az üzemeltetésre. A lap megkeresésére a MÁV-nál túlzónak nevezték a KBSZ következtetését.

 

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Szentgyörgyi Rita 2025. február. 24. 20:00

Mácsai Pál: Aki az ő ideológiájukat propagálja, annak jut pénz, aki szuverén, pláne aki beszól, annak nem

Nem tartja elképzelhetőnek, hogy a Tisza Párt rendezvényén szavaljon, más közügyekben viszont szívesen kiáll Mácsai Pál színész–rendező, aki önszántából köszön le hamarosan az Örkény Színház ügyvezetői posztjáról. Miért van szüksége a váltásra, és mi volt az eddigi legnagyobb határátlépése? Miben áll szerinte a NER és a többi rendszer „primitíven egyszerű” támogatási logikája? Mit szól egykori mestere, Kerényi Imre „pitypangos” kultúrkomisszárkodásához? HVG-portré.