Szerdán délelőtt fél 10-kor kezdte meg a főzést a magyar csapat a lyoni Bocuse d'Or szakácsverseny döntőjében. Magyarországot a Münchenben dolgozó Molnár Gábor képviseli, ő is sebes pisztrángot és gyöngytyúkot készít, hiszen ez a két fő alapanyaga a 2015-ös világversenynek.
A Bocuse d'Or döntőjébe jutott Molnár Gábor és csapata szerdán délelőtt fél 10-kor kezdte meg a főzést a verseny döntőjében. Molnárék a 10-es konyhát kapták, délután fél 3-kor tálaljá ka halat a zsűrinek, 3-kor pedig a húst, de az eredményhirdetés körülbelül 17.30-kor várható.A Magyar Bocuse d'Or Akadémia a Facebook-oldalára azt írta, a zsűri megdicsérte a magyar csapat ütemtervét.
Molnár 2007 és 2009 között a budapesti Klassz bisztró, majd utána 2010-ig a pécsi Enoteca Corso étterem séfje volt.Még abban az évben kikerült Münchenbe, ahol a eleinte a Geisels Hotel Exelsior köret részlegének vezetője lett, majd a Michelin-csillagos Geisels Königshofban vette át az előétel-részleget. Jelenleg a Geisels Exselsior,Vinothek mártás- és halrészlegének vezetője. A magyar csapat kapitánya Vomberg Frigyes, a commis Pohner Ádám. Vomberg Frigyes a verseny során edzőként nem léphet be a konyhabokszba, de a pult előtt tanácsaival, irányításával segítheti a versenyző munkáját. A magyar nemzeti csapat elnöke Hamvas Zoltán. aki a nemzetközi zsűri tagja, így részt vesz a kóstolásban, értékelésben.
Molnár Gábor több hónapos felkészülés után vágott neki, hogy bizonyítson a 24 induló nemzet séfjei között. Az első napra sorsolt séfek már túl vannak a versenyen, a mai mezőnyben ott a legutóbbi ezüst- és bronzérmes gasztronómiai nagyhatalom, Dánia és Japán, de a 2011-ben dobogós Svédország és Norvégia is.
A magyar csapat korábban elárulta, míg Széll Tamás két éve a Rubik-kockából, Molnár Gábor most a szintén magyar találmány Gömböcből merít inspirációt a főztjéhez. A Gömböc egyik jellegzetessége, hogy egy stabil egyensúlyi ponttal rendelkezik és mozgásban van, amíg ezt el nem éri. Ezt a dinamizmust, a hazai gasztronómia fejlődését szeretné megmutatni a fogás kreatív elemein keresztül Molnár Gábor, aki ugyanakkor a magyar konyhára, annak hagyományaira támaszkodhat, mint „stabil pont”.
A magyar séf burgonyát, zöldalmát, fehérhagymát, gyömbért, kaprot, sütőtököt, japán articsókát, vörös- és cirmoscéklát, póráhagymát és tarlórépát is használ majd a pisztrángból készülő halétel köretéhez, de kötelező "titkos alapanyagként" édesköményt is kell majd használnia hozzá. A filét fűszeres zöldség juliennel és scampival töltve készíti el Molnár Gábor, torma és tintaspagetti-ívvel a tetején.
A gyöngytyúkból készülő húsételhez póréhagymát, siitake és vargánya gombát, parajt, sárgarépát és sütőtököt, tormát és csicsókát, fűszerként pedig petrezselymet és koriendert fog felhasználni.