Gasztro hvg.hu 2015. január. 28. 19:47

Magyar tál Gömböccel

„Hihetetlen!” – így kommentálták a műsorvezetők a magyar hústál bemutatását szerda délután a Bocuse d'Or versenyen. A versenymunka kulcsmotívuma a Gömböc volt. S ez igenis begurult a legemlékezetesebb tálak közé.

Különösen erős volt a lyoni döntő második napja, amelyen a magyar nemzeti csapat Molnár Gábor séffel ringbe szállt. 5 óra 35 perc állt a rendelkezésére, hogy az éremesélyes skandinávok és az igencsak felszálló ágban lévő ázsiaiak között megmutassa, mit tud.

Magyar tál Gömböccel
flickr

Hajszálpontosan 14 óra 30-kor – Svédország és Szingapúr után, Hollandia és Dél-Korea előtt – hozták ki a bírák elé a magyar haltálat, majd 15.05-kor a húst. Az előbbit 10 darab sebes pisztrángból 14 tányéron szolgálták fel; a húskompozíciót 2 darab minden részében feldolgozott gyöngytyúkból 12 fős tálon és külön 2 tányéron szervírozták. A közönség tombolt, és zúgott a lyoni aréna: Go, go Hungary! Jó volt hallani, látni, és tudni, legyen bármi a végeredmény, nélkülünk már nem lehet Bocuse-történelmet írni. 2015-ben is mienk a világ legjobb 24 séfjéből az egyik. S jövőre Budapesten találkoznak a kontinens selejtezőn induló országok séfjei.

A gyöngytyúk átváltozása
flickr
A halkompozíció
flickr

Hivatalosan 17.30-ra jelezték az eredményhirdetését a kétnapos világversenynek. Nehéz helyzetben lehetett a zsűri, mert 17.45-kor még híre-hamva sem volt a tagoknak. A szakértők a dobogó felső fokára Dániát, Svédországot jósolták. Nos, lehet mondani, 2015 a váratlan-páratlan meglepetések éve lett Lyonban. Először került a dobogóra az USA csapata, az ezüstöt hozták el a két skandináv, a bronzérmes Svédország és az aranyat kiérdemlő Norvégia között.

A közönségkedvenc – nem véletlenül Molnár Gáboré a legjobb plakát – magyar csapat az összesítésben a 13. helyen végzett, ám ha csak az európaiakat vesszük, akkor ott a kontinens tízes listáján, még hozzá a 9. helyen. Molnár Gáborék mindent megtettek azért, hogy a világ gasztro térképén kiemelt helyen legyen Magyarország.Gratulálunk nekik.

 S jövőre várunk nálunk Európa!

hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.