Immár negyedik alkalommal a Monori Borút Egyesület jegyzi az új esztendő első, egésznapos boros rendezvényét. A Jégvirágtól borvirágig program keretében január 11-én megnyílnak a strázsahegyi pincék, forralt borral, jó falatokkal várva az érdeklődőket.
A Kunsági Borvidékhez tartozó Monoron és környékén az 1400-as években az egri káptalan telepítette az első szőlőket, a pincefalu a 19. század elejére alakult ki. Ma közel 1000 pincét tartanak számon erre felé, ahol leginkább a kékfrankos, a zweigelt és a rajnai rizling érzi otthon magát.
A vidéken járja egy mondás: "az csak gyüttment, aki nem a saját borával kínálja a vendégeket ". Azoknak, akik e hét szombatján ellátogatnak a pincefaluba, aligha kell tartaniuk attól, hogy idegen borokkal ékeskednének előttük. A Jégvirágtól borvirágig program keretében forralt boros kalandozásra hívják őket a boros gazdák, akik kétségtelenül szívesen adnak helyt vendégszereplőknek, már ami a konyhát illeti. Csakhogy elhúzzuk a mézes madzagot, azaz a forralt boros bögrét a nagyérdemű orra előtt, egy kis ízelítő: A H-pince málnás forralt borához a Club11 Kastélyvendéglő kínálja a jó falatokat, Mikla László classic vöröséhez a La Toscana bistro, Czeglédyéknél a Rigolettó cukrászda és a Forrás vendéglő. A KétSzabó pince bodzás olasz rizlingjéhez a budaörsi 8 Bár Kávéterasz celebrálja a kóstolót, a Franci pince Rózsakő főzetéhez a Borhab étterem, Aranyiék rozé forralt borához a Petrovai édességes, Lukácsy fűszeres zweigeltjéhez a Tanyacsárda. A Megyeri-Hanti pincénél körtés-lime-os sárgamuskotályt és piros gyümölcsös kékfrankos rozét mérnek, míg GasztroRéka főz. A Kult pince rozmaringos-gyömbéres forralt bort, Gosztola citrusost kínál a "természet patikája" jegyében.
Belépőjegy egész napra korlátlan kóstolással 4990 Ft, elővételben 3990, részletes program, információk: itt.