A HVG és az EUrologus új európai tartalomgyártási együttműködésre lép vezető lapokkal, az Európai Bizottság támogatásával, cikkek és tényfeltáró anyagok készítésére.
Spanyolországtól Litvánián át Bulgáriáig 13 független európai sajtóorgánum együttműködésében indul a PULSE nevű kétéves projekt, amelynek hazai partnere a HVG–EUrologus-tandem.
A projektben olyan vezető lapok vesznek részt, mint a Gazeta Wyborcza Lengyelországból, az El Confidencial Spanyolországból, a Hotnews Romániából, a der Standard Ausztriából, a Delfi Litvániából vagy a görög EFSYN.
Az Európai Bizottság médiatámogatási programján a határokon átívelő hír- és tartalomgyártást támogatják közösségi forrásból, a HVG olvasói pedig közösen készülő anyagokat olvashatnak a rövid hírektől az elemző cikkeken át az oknyomozó és tényfeltáró anyagokig számos formában és méretben.
A cél, hogy közelebb hozzuk az Európai Unió olvasóit, akik számtalan szálon kötődnek egymáshoz, és igen gyakran hasonló kérdésekkel, kihívásokkal szembesülnek.
A határokon átívelő szerkesztőségi munka részben négy tematikus újságírói hálózat létrehozásán keresztül valósul meg. A tematikus hálózatok a zöld átállás, az EU mint globális politikai szereplő, az információs szabadság és digitalizáció, valamint a migráció kérdésére összpontosítanak.
A PULSE Projekt keretében születő cikkek, podcastok és videók a hvg.hu dedikált aloldalán lesznek elérhetők, de közösen készülő tartalmak olvashatók lesznek majd a HVG hetilapban is.
A PULSE projektben részt vevő médiaorgánumok listája:
OBCT – Olaszország
Delfi.lt – Litvánia
Denik Referendum – Szlovákia
Der Standard – Ausztria
EFSYN – Görögország
El Confidencial – Spanyolország
Gazeta Wyborcza – Lengyelország
Hotnews.ro – Románia
HVG – Magyarország
Il Sole 24 Ore – Olaszország
Mediapool – Bulgária
Voxeurop – Franciaország / Európa
n-ost – Európa / Németország (újságíró hálózat)
Arena for Journalism – Európa (újságíró hálózat)
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.