A gigantikus méretű titánbuzogány évtizedenként egyszer nyílik – az emberek és a beporzók legnagyobb örömére.
Hatalmas az érdeklődés az ausztráliai Geelong városában épp virágzó titánbuzogány, latinul Amorphophallus titanum iránt. A hatalmas növény tízévente egyszer virágzik, vagyis már ezzel magyarázható, hogy több ezren állnak sorban a kedvéért. De ehhez még hozzájön az orrfacsaró bűz is, amit a virág áraszt. Az egyik sorban álló gyerek szerint pont olyan a szaga, mint egy döglött oposszumé, szakértők pedig a rothadó hús, a büdös zokni, a fokhagyma és a használt pelenka együtteseként jellemzik a szagát. Ez a különleges szagkoktél nem véletlen, a növény ezzel vonzza magához a beporzáshoz szükséges legyeket és rovarokat, és el is riaszt vele sok kártevőt.
A növény meglehetősen kiszámíthatatlanul borul virágba, legtöbbször csak tízévente egyszer, és a virágzása akkor is egy, legfeljebb két napig tart, ami szintén magyarázza a hosszú sorokat.
A geelongi botanikus kertben található titánbuzogány november 11-én bontott virágot, és már ekkor ötezren álltak sorban, hogy láthassák, és voltak, akik többször visszatértek, hogy több szakaszban is lássák a virágzást. A botanikus kert éjjel-nappali nyitvatartásra állt át a virágzás végéig. Azoknak pedig, akik személyesen nem tudnak ott lenni, az intézmény élő közvetítést biztosít, így a világ minden tájáról meg lehet csodálni a titánbuzogányt.
A titánbuzogány alakja és elnevezése is a fölmeredő hímvesszőre emlékeztet, természetes élőhelye Szumátra nyugati részére korlátozódik. A veszélyeztetett növény magassága elérheti a három métert, a föld alatti gumó súlya pedig az 50-75 kilót. A titánbuzogány 30-40 évet él, ami azt jelenti, hogy mindössze párszor virágzik.