A New York Times cikkében az előadó szakmai karrierútján túl Orbán Viktorhoz való viszonya is szóba került.
Néhány nappal a Le Monde után Azahriah-ról ír a New York Times is – szúrta ki a 444.hu. A lap tudósítója, Andrew Higgins az egyik teltházas puskás koncerten beszélgetett rajongókkal és az énekes-rapperrel is.
A New York Times cikke hosszan foglalkozik azzal, hogy a 22 éves előadó annyira népszerű Magyarországon, hogy hírnevét még Orbán Viktor is igyekszik meglovagolni. Megemlékeznek arról, hogy Orbán elmondta, hogy különösen szereti a „Rampapapam” című dalt, amely a kannabisz örömeiről szól. „Meglepő választás a miniszterelnök konzervatív nézeteit tekintve, és olyan kérdéseket vet fel, hogy valóban meghallgatta-e számot, vagy csak megnézte a videóját, amelyen a zenész focizik, ami a miniszterelnök kedvenc sportja” – írja a lap.
„Mivel látják, hogy sokan kedvelnek engem, úgy tűnik, barátságosak akarnak lenni” – nyilatkozta Azahriah, hozzátéve, hogy ez akár hízelgő is lehetne, de furcsán kényelmetlenül érzi magát, hiszen a rajongói között sokan gyűlölik a Fideszt.
A lap felidézi, hogy októberben, mikor pillanatok alatt elkapkodták a jegyeket aréna koncertjeire, Orbánék stábja kirakta a miniszterelnök Tik-tokjára, hogy Orbán veszprémi beszéde is teltházas volt. A posztot azonban gyorsan törölni kellett, miután megszaporodtak alatta a gúnyolódó kommentek.
A riport ezen túl felidézi Azahriah karrierjének kezdeti időszakát is, illetve hogy hogyan lett egyre ismertebb az internetre feltöltött zenéivel. A karrierút ismertetéséből természetesen nem maradhatott ki a palacsinta fesztivál és a Toi-Toi vécé mögött történt incidens sem.
„Az emberek úgy szurkolnak neki, mint a magyar válogatottnak” – nyilatkozta Tóth Gergely, Azahriah menedzsere. A politika azonban meghiúsította Azahriah esélyeit, hogy képviselje hazáját a labdarúgó világbajnokság európai zenei megfelelőjén, az Eurovíziós Dalfesztiválon – írja a Times. Magyarország ugyanis 2020 óta nem vesz részt az Eurovíziós Dalfesztiválon, alighanem azért, mert azt „Európa legnagyobb melegrendezvényének tartja”. Azahriah erről azt nyilatkozta a lapnak, nagyaszerű lett volna, ha heteró fehér férfiként megnyerhette volna az Eurovíziót.
A politikai megnyilvánulásaival kapcsolatban kijelentette, hogy egy zenészeknek nem kötelező ilyen kérdésekről beszélnie, ha nincs mondanivalója. „De egy szabad országban nem helyes csendben maradni azért, mert félted a karriered” – mondta Azahriah
A cikk ezután felidézi a kegyelmi botrány után rendezett gyermekvédelmi influenszer tüntetést, ahova Azahriah videóüzenetet küldött. „Vannak bizonyos kérdések, amelyek jóval túlmutatnak azon az erkölcsi szinten, amelyeket el tudok fogadni” – emlékeztetett.