A New York-i Természettudományi Múzeum bejelentette, hogy eltávolítja az összes emberi maradványt nyilvános kiállításairól, és a maradványok kezelésén is változtat. A cél, hogy minél többet visszajuttassanak származási helyükre.
A múzeum jelenleg mintegy 12 ezer emberi maradványt őriz, köztük őslakosok és fekete rabszolgák csontjait, amelyeket a 19. és 20. században egyebek mellett
azzal a céllal is gyűjtöttek kutatók, hogy a faji felsőbbrendűséggel foglalkozó elméleteket támasszák alá a fizikai tulajdonságok alapján.
Egyéb maradványok úgy kerültek a múzeum birtokába az 1940-es évekig, hogy azokat korábban orvosi iskolákban használták oktatási célokra.
Sean Decatur, a Természettudományi Múzeum elnöke, aki áprilisban lett a múzeum első fekete vezetője, elmondta, hogy a gyűjteményben található maradványokat nagyrészt a halottak vagy leszármazottaik egyértelmű beleegyezése nélkül szerezték meg.
A múzeum hat galériájából távolítják el az emberi maradványokat.
Ezek között van egy emberi csontból készült hangszer,
egy több mint ezeréves mongóliai csontváz és egy csontokat tartalmazó tibeti műtárgy.
A más kultúrákból származó emberi maradványok és műtárgyak visszaszolgáltatása az utóbbi évtizedekben kapott nagy hangsúlyt. Egyes őslakos amerikai törzsek egy 1990-ben elfogadott amerikai törvény alapján tudják visszaszerezni őseik maradványait a múzeumoktól és más intézményektől.
Decatur közlése szerint a múzeumból mintegy 2200 maradvány sorolható ebbe a kategóriába. Az elnök arról is beszámolt, hogy a múzeumban öt fekete ember maradványait is őrzik, akiknek csontjait az 1900-as évek elején, egy útépítés miatt távolították el egy manhattani temetkezési helyről.
Az Egyesült Államokban 2022-ben a becslések szerint 870 ezer őslakoslelet, köztük olyan maradványok, amelyeket a szövetségi törvények értelmében vissza kellene szolgáltatni a törzseknek, még mindig főiskolák, múzeumok és más intézmények birtokában volt.