Emberi csontokat talált új háza padlásán egy miskolci lakos
A rendőrség is vizsgálódik az ügyben.
A rendőrség is vizsgálódik az ügyben.
Az ELTE Őslénytani Tanszék munkatársai által vezetett nemzetközi kutatócsoport 2019 óta folytat ásatásokat az erdélyi Valiora nevű település közelében. Az azóta feltárt leletegyüttesük számos, a kréta időszak legvégén élt növényevő gerinces állattól származó csontot tartalmaz, melyek tudományos feldolgozása még jelenleg is zajlik.
Svájci és amerikai kutatók újfajta 3D-nyomtatási eljárást dolgoztak ki, amellyel az eddigieknél érzékenyebb robotkezet sikerült létrehozni.
Számos, a csontokat érintő kezelésben jelenthet komoly előrelépést brazil kutatók egy új fejlesztése, mely nem más, mint egy új, kobaltból és monetitből álló új anyag.
A New York-i Természettudományi Múzeum bejelentette, hogy eltávolítja az összes emberi maradványt nyilvános kiállításairól, és a maradványok kezelésén is változtat. A cél, hogy minél többet visszajuttassanak származási helyükre.
Az emberek 27 ezer évvel ezelőtt, a korábban véltnél több ezer évvel hamarabb telepedhettek le az amerikai kontinensen – állítják kutatók, akik szerint ezt egy már kihalt állat, az óriáslajhárok csontjából készült díszek is bizonyítják.
Egy temetői alkalmazott ismerőse kérésére csempészett ki egy koponyát az újratemetésre váró csontok közül – végül egy közúti ellenőrzés lett a vesztük.
Szokatlanul jó állapotban találtak meg egy bronzkori kardot a németországi Nördlingen városában régészek.
Csontokon talált vágásnyomok fedték fel, hogy a medvék bőre segíthetett az embereknek túlélni a téli hideget már sok százezer évvel ezelőtt is.
4–5000 éves csontok is voltak a spanyol házakban, mindez hivatalos dokumentációk nélkül, illegálisan.
Viták tárgyát képezi, hogy mikor kezdődhetett a kutyák háziasítása, egy 1985-ben talált csont vizsgálata azonban most leszűkíthette a kört.
A mai delfinekre hasonlító Ophthalmosaurus 145 millió évvel ezelőtt halt ki. Az egyed gerincének három csigolyája is tökéletes állapotban maradt meg.