A köztársasági elnök szerint az oktatás a "szíve-lelke" a pedagógus.
Az oktatásnak és a köznevelésnek a "szíve-lelke" a pedagógus, hogy milyen felnőtté válnak gyermekeink, az a pedagógusoktól is függ - jelentette ki Novák Katalin szombaton a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Tolcsván, ahol Kovács Béla, Tolcsva díszpolgára és az államfő korábbi gimnáziumi tanára emléktáblaavatóján tartott beszédet.
Mint - az Eduline tudósítása szerint - mondta, a gyermekek nevelése a családban kezdődik és zajlik, a családon kívüli idő legnagyobb részét azonban az iskolában töltik el, ahol a pedagógusok segítik őket a tapasztalatok és tudás megszerzésében.
"Ezért fontos, hogyan tudjuk ezt a hivatást minél inkább vonzóvá és megbecsültté tenni, hiszen azt szeretnénk, ha a legjobbak választanák a pedagógushivatást, azt szeretnénk, ha a legelhivatottabbak lennének azok, akik gyermekeink nevelését mellettünk, szülők mellett a hétköznapokban teljesítik."
Szerinte "mindent meg kell tenni" annak érdekében, hogy a fiatalokat megszólítsa a pedagógusszakma, valamint vissza lehessen hívni a pályára azokat, akik valami miatt elhagyták ezt a hivatást.
Arról nem beszélt, hogy ehhez mennyiben járulnak hozzá a Belügyminisztérium intézkedései, például státusztörvény és az értékelési rendszer tervezett bevezetése, amelyek miatt több ezer pedagógus hagyhatja el a pályát.
Törley Katalin a Fülkében: „A kormánynak 12 éve volt az oktatás reformjára. Akkor mégis, kit kritizáljak?"
Le lehet-e váltani a Fideszt választásokon, és ha igen, miért áll egy helyben az ellenzéki politika egy teljes éve? Hogyan foghatnak össze a pártok egymással, ha közben egymás kárára is építkeznek? Gyurcsány Ferenc és az árnyékkormány fontos építőkocka, vagy útakadály az együttműködésben? Közéleti podcastunk legfrissebb adásába Orosz Annát, Ungár Pétert és Kocsis-Cake Oliviót hívtuk vitázni.