Mostantól jelezni fogják A korona című sorozatnál, hogy bár valóságos események inspirálták, a történet csak fikció.
Az elmúlt napokban mind nagyobb hullámokat vetett a nagysikerű A korona (The Crown) című sorozat novemberben érkező ötödik évada, amely a viharos kilencvenes éveket dolgozza fel a brit királyi család életéből. A héten az Oscar-díjas Judi Dench vádolta meg szenzációhajhászással a sorozat alkotóit, és arra figyelmeztetett, sértő lehet egyesek számára, hogy a sorozat pontatlanul mutatja be a történelmet. Korábban John Major volt brit miniszterelnök beszélt arról, hogy A korona tényleg pontatlanul mutatja be a történelmet, sőt olyat állít, ami meg sem történt.
Ez persze része az alkotói szabadságnak, hiszen a sorozat fikció, csakhogy a Netflix eddig elzárkózott attól, hogy ezt explicite jelezze, így sokan ringathatták magukat abban a hitben, hogy valamiféle „dokumentumfilmet” néznek, ami nyilván jót tett a nézettségnek is.
A mostani bírálatcunami viszont a jelek szerint megadásra késztette a streamingszolgáltatót. Az új évad trailerében feltűnt a disclaimer, miszerint A koronát valós események inspirálták, de fikciós alkotásról van szó. És a sorozat hivatalos Twitter-csatornája is kiegészült ezzel az emlékeztetővel.
A trailerben egyébként többek között az azóta is vitatott BBC-interjú szerepel, amelyben Diana walesi hercegnő arról panaszkodott Martin Bashirnak, hogy a házasságában Károllyal hárman vannak, és kicsit zsúfolt.
Diana hercegnőt nemcsak lecsupaszították érzelmileg a kamerák előtt, hanem át is verték
A walesi hercegnő 1995-ös interjúja felforgató volt, de hogy mennyire, az csak 25 évvel a sugárzása után vált nyilvánvalóvá. A BBC-nek most önvizsgálatot kell tartania, hogy mekkora bűnt is követett el - nemcsak Diana hercegnő és a családja, hanem a nyilvánosság ellen is.