Péntek este a tipikus sátras-sörivó Sziget-lakók helyét átvették azok a lányok, akik jó eséllyel ballagási ajándékként kapták a jegyet Justin Bieber koncertjére. És persze azok, akik hangos zokogásban törnek ki, amint kedvencük fellép a színpadra.
Justin Bieber minden kétséget kizáróan korunk egyik legnagyobb popsztárja. Ez már abból is látszott, hogy több mint fél órával a tervezett koncertkezdés előtt öt kilométert kellett gyalogolnom a Sziget nagyszínpadától, hogy találjak egy olyan italpultot, ahol nem Veszprém megye teljes lakosságának megfelelő ember áll előttem a sorban. Pénteken is teltház volt a Szigeten, és ez a teltház láthatóan egy kanadai popsztárnak volt köszönhető. Rengeteg fiatal lányról azonnal meg lehetett állapítani, hogy nem hat nap kemény szigetelésre jött, hanem ballagásra kapott egy Justin jegyet.
Nem mintha Justin Bieber kizárólag a fiatal lányok előadója lenne, bőven gyülekeztek a nagyszínpad előtti téren harmincas, már a kezdés előtt a számok refrénjét kiáltozó férfiak is. A társaság tényleg nagyon változatos volt, a fent említett két csoporton kívül voltak még ötvenes anyukák és egészen pici gyerekek is, Justin Bieber közönsége valóban egy nagy merítés. Első Bieber koncertem volt, a művész most járt először, de nem utoljára Budapesten, jövő év márciusában ugyanis a Justice világturné keretében ismét leszáll közénk, az Arénában fog fellépni.Az is először fordult velem elő, hogy láthatom amint valaki kezeit az ég felé emelve hangos zokogásban tör ki, abban a pillanatban, hogy az este headlinere fellép a színpadra – ráadásul 10 perccel korábban, mint amit a programfüzet jelzett. Eleinte nem is voltam benne biztos, hogy ez már AZ, mert az egész egy hosszú, a legkínosabb motivációs beszédek stílusát idéző, reklámszerű videóval kezdődött, amiben Bieber többek között egy gyönyörűen meganimált kék lepkének számol be kurrens mentális dillemáiról.
Az elején még egy rózsaszín kapucnis pulcsit viselő Justin hamar ledobta a textilt, előkerült a széttetovált felsőteste, a mellkasa közepén lévő medve-kereszt-oroszlán szentháromsággal együtt.
Ezen a koncerten azonban nem volt se medve, se oroszlán, legfeljebb kereszt.
A bulizósabb slágerek után a sztár leült egy bárszékre, és elkezdődött egy, a Velencei-tónál is langyosabb, érzelmes hakni. Semmi látványos show, egy-két koreográfiát leszámítva, amit legtöbbször az énekes is végignyomott a táncosokkal.
A középső rész dudorászásai alatt végig azon gondolkoztam, hogy ha nem lenne ekkora sztár ez az ember, lehet, hogy egy teljesen jó koncertet is tudna adni valamelyik kisebb színpadon. Mert ezek az akusztikus gitáron vagy zongorán kísért szerelmes dalok egyszerűen tényleg jobban hatnának valami személyesebb térben, mint több tízezer ember társaságában a nagyszínpadon. Az utolsó számokra kicsit felpörgették a dolgot, tény, hogy az énekest kísérő sessionzenészek nagyon profik voltak, bár ezt a koncert végi jammelgetést a rajongók nagy része nem biztos, hogy jó szemmel nézte – de előtte még jött a Béjbi. Ezt a számot szerintem Justin Bieber legalább annyira utálhatja játszani, mint én hallgatni, a széttetovált – medve-kereszt-oroszlán! – felsőtesttel és a megtérésével ugyanis hosszú utat járt be a gyereksztárból lett szexikon, hogy levetkőzze ezt az idén 12 éves slágert. Milliárd tinilány csengőhangját kiabálta több tízezer felnőtt ember, már csak ezért megérte ez az egész.
A 10 perccel korábban kezdődött koncert 10 perccel korábban ért véget, pedig sokan remélték, hogy a kezdeti sietség azt jelenti, hogy a ritka betegség miatt pár hónappal ezelőtt a fél arcára lebénuló Bieber annyira várta a színpadra való visszatérést, hogy még rá is húz egy kis időt a kötelezőre. Justin Biebertől ez valószínűleg egy tisztességes koncert volt, de az egészből valahogy annyira hiányzott bármiféle kicsúcsosodás, vagy katarzis, hogy jónak azért nem szívesen mondanám.
A rajongók, akikkel beszéltem hasonló dolgokat mondtak, azzal, hogy nyilván
óriási élmény volt látni egy világsztárt élőben, de a koncertnek vastagon Spotify playlist hangulata volt.
Meglátjuk ilyen lesz-e a márciusi koncert is, vagy mindez a hosszabb kihagyás mellékhatása volt.