Élet+Stílus MTI 2022. június. 02. 17:14

Váratlan kedvesség: Kim Dzsong Un felköszöntötte II. Erzsébet királynőt

Észak-Korea diktátora hivatalos levélben köszöntötte fel a 70 éve a trónon levő brit királynőt.

Kim Dzsong Un, Észak-Korea vezetője hivatalos levélben köszöntötte fel II. Erzsébet brit királynőt az uralkodó platinajubileuma, azaz trónra lépésének 70. évfordulója alkalmából csütörtökön.

Phenjan külügyminisztériumának közleményéből kiderül, hogy az észak-koreai vezető gratuláló levelet küldött II. Erzsébetnek. Az uralkodó platinajubileumának négynapos ünnepségsorozata csütörtökön kezdődött az Egyesült Királyságban.

Az évforduló és a királynő „hivatali születésnapja” alkalmából Nagy-Britannia-szerte ünneplik II. Erzsébetet, aki hivatalosan is a szigetország leghosszabb ideig uralkodó monarchája lett. II. Erzsébet egyébként a negyvenedik angol-brit uralkodó azóta, hogy Hódító Vilmost - 1066 karácsonyán – a londoni Westminster apátságban királlyá koronázták, de a 96 éves királynő egyik elődjének sem adatott meg ilyen hosszú idő az angol trónon.

Hetven éve van a szakmában a királynő - mégis, hogyan csinálja?

II. Erzsébet hetven év alatt nem kisebb fegyvertényt hajtott végre, mint hogy bevonult a történelembe. Bár ma, 96 évesen már törékenynek tűnik, még mindig körbeveszi a hatalom aurája. Vajon hogyan volt képes végigcsinálni azt, ami egyetlen más uralkodónak sem sikerült: eljutni a platinajubileumához? A receptje sokkal gyakorlatiasabb és egyszerűbb, mint azt gondolnánk.

Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.