Élet+Stílus MTI 2022. február. 10. 10:03

25 millió dollárért árvereztek el 200 pár Virgil Abloh-edzőcipőt

Legfeljebb 5-15 ezer dolláros leütési árral számoltak, végül a várakozásokat messze túlszárnyaló árakon keltek el a nemrég fiatalon elhunyt tervező cipői.

Együttvéve 25 millió dollárért (7,7 milliárd forint) kelt el 200 pár a Nike & Louis Vuitton Air Force 1 edzőcipőből, amelyet Virgil Abloh, a Louis Vuitton divatház novemberben fiatalon elhunyt sztárdizájnere tervezett a Nike 1982-es legendás modellje alapján.

A legdrágábban eladott sportcipőért 350 ezer dollárt fizettek, a legolcsóbban eladott lábbeliért 75 ezer dollárt adtak a február 8-án zárult online jótékonysági árverésen – közölte az aukció szervezője, a Sotheby’s.

A limitált kiadású edzőcipők a várakozást messze túlszárnyaló áron, átlagosan több mint 100 ezer dollárért keltek el. Az aukciósház minden pár cipőt 2000 dolláros kikiáltási áron hirdetett meg, és legfeljebb 5-15 ezer dolláros leütési árral számolt.

A borjúbőr sportcipőket eredetileg a Louis Vuitton 2022-es tavaszi-nyári férfikollekciója számára tervezte a ritka szívrákban 41 évesen elhunyt sztárdizájner, építész és dj a minden idők egyik legsikeresebb és legikonikusabb edzőcipője, az 1982-ben kreált Nike Air Force 1 negyvenedik születésnapjának megünneplésére.

A férfi divatcikkekért felelős Abloh volt az első afroamerikai kreatív igazgató egy vezető francia divatház élén.

Virgil Abloh
AFP / FRANCOIS GUILLOT

Az árverés bevételét az az ösztöndíjalap kapja, amelyet Virgil Abloh hozott létre a feltörekvő fekete, afroamerikai vagy afrikai származású tervezők támogatására.

Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.