A kínai kormány szerint a világ valaha élt legidősebb embere volt az a 135 éves nő, aki december 16-án halt meg. Mégsem ő volt a Guinness-rekorder.
Kína legidősebb embere, akiről azt állítják, hogy ő a valaha volt legidősebb ember, 135 éves korában halt meg – írja a Daily Mail. Alimihan Seyiti az észak-nyugati Hszincsiang-Ujgur Autonóm Terület Shule megyében található Komuxeri településéről származott. A megyei adminisztráció szerint Seyiti 1886. június 25-én született, a császári Qing-dinasztia idején.
Ha ez igaz, akkor volt a valaha élt legidősebb ember. 1903-ban, 17 évesen férjhez ment, 1976-ban elhunyt férjével egy fiút és egy lányt fogadott örökbe, majd 43 unokája és dédunokája született. A Kínai Gerontológiai és Geriátriai Egyesület jelentése szerint ő volt az ország legidősebb élő állampolgára 2013-ban. Ez a videó is akkor készült.
Múlt héten bekövetkezett haláláig a rekorder életkorú nő állítólag egyszerű életet élt, mindig ugyanbban az időben evett, segített vigyázni dédunokáira, és napozott a kertjében.
A 135 éves nő azonban nem az egyetlen polgár a régióban, aki szokatlanul hosszú életet élt meg. A települést a helyi lakosok „hosszú életű városnak” nevezték, rengeteg a 90 év feletti lakosa.
Bár a kínai kormány azt állította, hogy a nő 135 éves, életkorát nemzetközileg soha nem igazolták a jelentések szerint. A Guinness-rekordok könyve megerősítette, hogy soha nem kérték fel őket a nő életkorának ellenőrzésére. A francia Jeanne Calment, aki 1997-ben hunyt el 122 évesen, továbbra is a leghosszabb életű személyként szerepel.
Jelenleg Jeanne Calment az egyetlen megerősített személy, aki betöltötte a 120. életévét, és életkorát hiteles bizonyítékok támasztották alá. Ráadásul a családjában másokról is ismert volt, hogy átlagon felüli kort éltek meg, bátyja 97, apja 93, anyja pedig 86 évig. A legidősebb, még élő ember a japán Kane Tanaka, aki január 2-án tölti be a 119. életévét.