Az anyja nem látott más megoldást.
Sértetlenül menekült meg az a kétéves kislány, akit édesanyja kedden kénytelen volt ledobni egy lángoló toronyházról a dél-afrikai Durban városában.
A nő, Naledi Manyoni azt mondta a Reutersnek, hogy a 16. emeleten volt, amikor észrevette a tüzet, és igyekezett minél lejjebb jutni a gyerekkel a karján, de elhagyni nem tudta az épületet. Az előtetőre tudott csak kimászni, ahová kiadták neki a kislányt, ő pedig ledobta az utcán összegyűlt járókelőknek, akik elkapták.
„Mindenképpen ki akartam juttatni a lányomat abból a helyzetből. Nem tehettem meg, hogy egyedül elmenekülök, őt pedig hátrahagyom” – magyarázta a hírügynökségnek a 26 éves édesanya.
Az épület a Reuters szerint azért gyulladt ki, mert érintett volt a Jacob Zuma volt dél-afrikai elnök bebörtönzése után az ország két tartományában kitört zavargásokban. Ezeknek legalább 72 halálos áldozatuk van, a halálesetek többsége fosztogatások közben következett be.
A friss hírek szerint a Dél-afrikai Köztársaság az utóbbi évek egyik legnagyobb belföldi katonai hadműveletével akar véget vetni a zavargásoknak. A hadsereg szerda este közölte, hogy a csaknem egy hete tartó fosztogatások és gyújtogatások miatt már bevetésen lévő ötezer katona mellé további 25 ezret mozgósítottak.
Nosiviwe Mapisa-Nqakula védelmi miniszter szerda este tájékoztatta a dél-afrikai parlamentet a tervekről, amelyeket Cyril Ramaphosa elnöknek még jóvá kell hagynia.
A fosztogatásokról szóló szórványos jelentések ellenére csütörtökön az ország több térségében már megkezdődtek a rendrakási munkálatok. Előzetes felmérések hatalmas pénzügyi károkról és nagyjából húszezer megszűnt munkahelyből indulnak ki.
A Johannesburg melletti Alexandra településen és Durban kikötőjében kilométeres sorok alakultak ki a még nyitva lévő benzinkutak előtt. A hiánycikké vált üzemanyag miatt több helyen verekedések törtek ki, így katonákat kellett kivezényelni a benzinkutak biztosítására. Több mint százméteres sorok kígyóztak az élelmiszerüzleteknél is.
A 79 éves Zuma csütörtökön kezdte meg tizenöt hónapos börtönbüntetésének letöltését. Ezt azért szabták ki rá, mert bírósági idézés ellenére sem volt hajlandó megjelenni a korrupciós ügyeit vizsgáló bizottság meghallgatásán. A politikus tagadja az ellene felhozott vádakat, és fellebbezést nyújtott be az alkotmánybíróságon a letöltendő szabadságvesztést kiszabó ítélet ellen, részben törékeny egészségére és a koronavírus-fertőzés veszélyére hivatkozva.