Élet+Stílus MTI 2020. május. 06. 15:17

Átlagosan 2,5 kilót szedtek fel a franciák a karantén alatt

Egy új tanulmány szerint leginkább a munkanélküliekre és a diploma nélküliekre rakódtak plusz kilók Franciaországban, a megkérdezettek közel fele többet is veszekedik otthon, mint korábban.

Március 17. óta Franciaországban a nem munkába járók csak a lakóhelyük egy kilométeres körzetében hagyhatják el a karanténként megjelölt címüket, csak előzetesen kitöltött igazolással mehetnek naponta egyszer egy órára egyedül vásárolni, orvoshoz, egészségügyi sétára vagy szabadtéri sporttevékenységet végezni.

Az otthoni létnek meg is lett az eredménye, a francia férfiak 56, míg a nők 58 százaléka hízott meg a karantén alatt, derül ki az Ifop-közvélemény-kutatóintézet felméréséből, amelyet a Darwin Nutrition internetes oldal tett közzé szerdán.

A tanulmány szerint a férfiak 2,7, míg a nők általában 2,3 kilót szedtek fel.

A súlyfelvétel leginkább a munkanélkülieket és diploma nélkülieket sújtja, de a gyereket nevelő párok is jobban ki vannak téve a hízás veszélyének, mint azok, akik egyedül töltik a karantént.

A bezártság egyik következménye az, hogy a megkérdezettek 42 százalékának "feszültségei és heves vitái" voltak a párjával az étkezések előkészítésével kapcsolatos kérdésekben, és 41 százalékuk azon is veszekedett, hogy mit egyenek.

A karanténban elsősorban a nők feladata az étkezés: a párkapcsolatban élő nők 71 százaléka azt állította, hogy ő főz, és a párkapcsolatban élő férfiaknak csak 21 százaléka vesz részt jobban az ételek elkészítésében, mint a karantén előtt.

A megkérdezettek 56 százaléka azt tervezi, hogy a karantén után egészségesebben fog táplálkozni, de csak 18 százalékuk szeretne fogyókúrázni.

A reprezentatív felmérés április 24. és 27. között 3045 nagykorú francia állampolgár megkérdezésével készült.

hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.