Élet+Stílus hvg.hu 2020. április. 08. 16:18

„Semmi különös. Jegyző úr bejött az irodába, köhögött párat”

Koronavírus-fertőzöttként, polgármesterként és orvosként is fegyelmezetten fogadja a rá, illetve városára vonatkozó korlátozásokat, kormányzati intézkedéseket Győr fideszes polgármestere, Dézsi Csaba András.

Április elején derült ki, hogy pozitív lett Dézsi Csaba András koronavírustesztje. A fertőzöttsége forrását a szexbotrányába belebukott Borkai Zsolt helyett megválasztott polgármester be tudja azonosítani: „Semmi különös. Jegyző úr bejött az irodába, köhögött párat, és ennyi. Nem szeretném megbántani ezzel, de elég nyilvánvaló, hogy tőle kaptam el a koronavírus-fertőzést. Rajtam kívül még hat dolgozó, köztük egy négy hónapja szült kolléganő is. Én pedig továbbfertőztem, a feleségemet betegítettem meg otthon. Elég ragályos ez a kór” – mondta a HVG hetilapnak.

Szerencsére már minden érintett túl van a betegségen. Dézsi egyébként úgy látja, a hazai védekezési rendszer az egyik legjobb Európában.

Győr gazdasági helyzetéről azt mondja, lesznek nehézségek, de túl fogják élni. „Az iparűzési adó kiesésének mértéke jelenleg nehezen kalkulálható. Bízom benne, hogy például az Audi, a legutóbbi bejelentésének megfelelően, három hét múlva valóban újra tudja indítani a termelést.”

Jónak tartja, hogy a kormány végül visszavonta azt a tervét, amellyel gyámság alá akarta helyezni az önkormányzatokat. „Ez egy elhibázott elképzelés volt. De én vártam volna a visszavonás után pozitív reakciókat is. Az, hogy valaki képes beismerni, ha hibázott, és korrigálja a döntését, pozitív emberi tulajdonság. A kormány ugyanígy járt el a netadónál is. Meghallgatta az emberek véleményét, és azt mondta, oké, visszavonjuk.”

A teljes interjút ez e heti HVG-ben vagy a hvg360-on olvashatják.

hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.