Élet+Stílus hvg.hu 2019. december. 13. 11:54

A Telekom nagyon beletrollkodott a békés családi idillbe

Nincs is provokálóbb téma, mint az anyák felszabadítása.

Idén anyák napján már mozgósította a kommenthadsereget a Telekom, és nem aratott egyöntetű sikert, az akkori reklámot nagyon sokan bűntudatkeltőnek minősítették. Most ismét egy társadalmi üzenet átadásával próbálkozik a cég így karácsony közeledtével (és talán a bűntudatkeltés sem áll messze tőlük), de most a KSH adataiból indulnak ki, miszerint

Magyarországon a nők átlagosan kétszer annyi időt fordítanak a ház körüli munkák elvégzésére és a gyerekek nevelésére, mint a férfiak. Még munka mellett is.

A kreatívok pedig kitalálták, hogy apu és a gyerekek vegyék át anyu feladatait egy napra – főzéssel, mosással, iskolába rohangálással –, amiből aztán vicces, elkeseredett és tanulságos jelenetek születtek, hogy aztán a végén ott legyen a felismerés:

Sejtettem, hogy lesz dolgom, de hogy ennyi… szerintem ehhez egy ember kevés.

És itt az ideje, hogy mostantól elosszák anyu terheit.

Az önérzetes kommentelők rögtön megjegyezték, hogy

  • Miért olyan rohadtul nagy dolog ez?
  • Miért kell annyira felfújni, hogy anyuka így, meg anyuka úgy?
  • Meg, hogy eléggé degradáló ennyire impotensnek beállítani a férfiakat, amikor a nők fele egy tojást nem tud megsütni, meg a mosógépet kezelni!
  • Meg, hogy manapság nagyon trendi a nőket sajnáltatni, és mindenhova őket benyomni, de köze sincs a valósághoz!

Persze, lehet belemenni a kommentháborúba, de inkább csak visszaidéznénk a KSH 2017-es adatait:

Magyarországon a nők átlagosan kétszer annyi időt fordítanak a ház körüli munkák elvégzésére és a gyerekek nevelésére, mint a férfiak. Még munka mellett is.

Ide kattintva eléri a Nyüzsi további cikkeit, azonnali véleményeket, érdekességeket, szórakoztató mémeket, gif-eket, videókat. 

 

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.